Wpis z mikrobloga

Piję dużo przetworzonych rzeczy (Cola zero, monsterki) i chciałem na okres zimy wdrożyć coś ciepłego - zdrowego.

Co najlepiej sobie kupić z ziółek - pod kątem zdrowotnym?
Jest coś co mogłoby "odtoksynic" organizm, albo pomoc w tym, żeby nie odkładało się tyle wody w organizmie?

Ogólnie ćwiczę dużo na siłowni i kontroluje swoją wagę. Często widzę, że jak zjem coś przetworzonego, czy cos co zawiera sporo soli to z dnia na dzień mogę ważyć nawet 3kg więcej - co według mnie jest nadmiarem przechowywanej wody. Bo po treningu i trzymaniu michy dwa dni z rzędu, waga wraca do normy.

#dieta #zdrowie #ziola #pytanie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yakooo Yerba. A z ziół to wszystko, tylko nie przesadzaj, że dzień w dzień jedno i to samo. Ja mam rumianek, czystek, dziurawiec, pokrzywe, miętę, ostropest, szałwię, melisę i morwę. Są też jakieś miksy ale wole takie solo ew. samemu zmieszać np miętę z ostropestem, bo to drugie jest dość jałowe w smaku. Inne herbaty jak czerwona, zielona, biała też spoko. Wodę wysokozmineralizowaną też sobie czasami kup (jak pijesz tylko kranówkę
  • Odpowiedz
@Yakooo: nie pij ciepłego to szkodzi bardziej niż zimne, a zioła to silnie działająca chemia i należy nie przesadzać z ilością
  • Odpowiedz
@Yakooo: tylko letnie napoje, herbata raczej z rana bo pobudza i przeszkodzi w śnie, podobnie mięta, przy czym nie należy stosować jej zawsze kiedy będziemy leżeć, czyli także przed drzemkami w ciągu dnia, bo nabawisz się zgagi
  • Odpowiedz