Wpis z mikrobloga

Dobra słuchajcie, głupie pytanie. Chce zakręcić zawór z którego został mi taki ogryzek, poprzedni właściciele #!$%@? głowice. Spec przyjdzie w przyszłym tygodniu ale w mieszkaniu się do tego czasu ugotuję. Z prawej (na zdjęciu) idzie ciepła woda, po lewej jest grzejnik, woda wraca dołem. Żeby zakręcić muszę kręcić w prawo, tak?
Pobierz mirekmirkowski - Dobra słuchajcie, głupie pytanie. Chce zakręcić zawór z którego zost...
źródło: FD81D1E5-32F6-4FDD-B1B3-C11D3C550FAF
  • 41
@pawel992: Dobrze prawi. Pociagnij do siebie pierścień i przekrecaj. Tam na nieruchomej części za pierscieniem powinna byc taka kropka na ktorej powinienes ustawic jakas wartość, ktora jest zaznaczona na pierscieniu. Ewentualnie poszukaj na dole pod grzejnikiem zawór na powrocie i zakrec go.
@malin90: Owszem, kupowałem i nawet sam zakładałem. Dlatego takie rozwiązanie polecam. Że niby skomplikowane to jest? Jak inaczej chcesz na stałe wcisnąć dzyndzel?
@energetyk2 wystarczy zmierzyć zawór i kupić głowice pod wymiar. To nie jest trudna sztuka. Nawet jak nie masz czym zmierzyć to masz więcej niż jeden kaloryfer w mieszkaniu i poprostu zabierasz głowice z drugiego i idziesz do sklepu kupić taką samą. Szansa że zawory są różne jest praktycznie żadna.
@mirekmirkowski: idziesz do sklepu hydraulicznego i prosisz o "nakrętkę zabezpieczającą na zawór termostatyczny". Dostaniesz grzybek, który nakręcasz zamiast termostatu na ten gwint i to ustawia poziom zamknięcia zaworu na stałe. To się stosuje zamiast termostatu, który otwiera się na podstawie zadanej temperatury.

Po zdjęciu wygląda, że jest na zaworze 6kątna nakrętka od mocowania głowicy. Głowica się z niej właśnie wyrwała. To musisz odkręcić, a na to miejsce nakręcasz "zaślepkę". Ewentualnie może
@mirekmirkowski: wygląda na zawór Danfossa z nastawą wstępną. Masz dwa sposoby: pociągnij ten pofalowany szary pierścień do siebie i zmień ustawienie na 1 (najniższy przepływ cieczy) lub przykręć zawór na powrocie grzejnika (jeśli masz).
@tumiwisizm: no to chyba wymiana zaworu - generalnie do tego mialo to zmierzac.

Na szczescie nie trzeba calego pionu, bo zrobilem sobie swoje zawory na pionie w trakcie remontu zamykajace doplyw do kuchni i lazienki :) Stukanie ma rdze rozwalic ?