Wpis z mikrobloga

Jakieś argumenty za finansowaniem in vitro z budżetu?
Wedle informacji z internetu koszt procedury to 12 tys złotych. Jak ktoś kogo nie stać na in vitro chce wychować dziecko, zapewnić mu godne warunki i szansę na normalne życie?
Piję oczywiście do popularnych na wykopie teorii o tym ile trzeba zarabiać żeby móc posiadać dzieci i żeby ta decyzja była uznana za rozsądną.
Jeśli program ma zwiększyć dzietność, to będzie kierowany do osób, których teraz nie stać na procedure. Wniosek jest taki, że będą się rodzić dzieci skazane na biedę.

#sejm #antynatalizm
  • 29
Jak ktoś kogo nie stać na in vitro chce wychować dziecko, zapewnić mu godne warunki i szansę na normalne życie?


@hador24: z 800+ inwestycja zwroci sie w 15 miesiecy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@koralgola: nie jest to ciężka choroba można z nią normalnie funkcjonować. Koszt utrzymania dziecka roczny to z pewnąscia wiecej niż 12 tys szczególnie małego. Można wziąc kredyt i słpacać przez kilka lat. Ludzie biorą kredyty na rózne droższe rzeczy i funkjonują
@JaNieGejJaPapiesz: no mozna tak powiedziec o wszystkich chorobach, ale ja nie wypominam ich nikomu i nie wartościuje ich. Jesli jest mozliwa refundacja to zycze komus jak najlepiej. Zresztą co to znaczy „poważne choroby”. Nie każdy choruje na nowotwór, ulega wypadkowi, a tacy ludzie też płacą skladki xd
@gorzki99: no ładna sobie tezę założyłeś i z nią dyskutujesz. Według ciebie dopłacanie do in vitro to czysty zysk.
Rzeczywista alternatywą jest taka:
1 państwo płaci za in vitro
2 państwo nie płaci za in vitro

Jak komuś szkoda kasy na in vitro, to znaczy, że nie jest idealnym kandydatem na rodzica.
Natomiast jak go nie stać na in vitro, to go nie stać na utrzymanie dziecka.
Ilość<jakość
z nią dyskutujesz


@hador24: Staram sie dyskutowac z Toba ale to nawet dla mnie przegrana sprawa (a wierz mi badz nie - potrafie dyskutowac nawet z prawdziwymi glabami)

pokazuje Ci czarno na lialym w aki sposob panstwo zyskuje na posiadaniu obywateli. No ale matematyka to nie Twoj konik.

pokazuje Ci czarno na bialym ze jednorazowe wydanie 12k to nie to samo co wychowywanie dziecka i nie kazdego na to stac. No