Wpis z mikrobloga

Dobrze, że Nowicka przypomniała, że to nie było tak, że PiS po prostu zlikwidował finansowanie in vitro.

Oni je zastąpili finansowaniem pseudonaukowej naprotechnologii, która po prostu nie działa. NIK to kiedyś skontrolował:

Narodowy program zdrowej prokreacji, który zastąpił finansowanie in vitro, pochłonął do końca 2019 r. 46 mln zł i przyniósł 294 ciąże – wynika ze sprawozdania NIK z wykonania budżetu Ministerstwa Zdrowia w 2019 r.


[...]


Dla porównania, program in vitro kosztował 244 mln zł; wzięło w nim udział 19,6 tys. par. i urodziło się 22,2 tys. dzieci.


#sejm #invitro #bekazpisu #neuropa
  • 14
@lubie_pic_kakao: Moja córka zapewne jest w tych 294 ciążach. Chodziliśmy na te "leczenie" z zerowym skutkiem przez 2 lata po czym poszliśmy do prywatnej kliniki na m. in. Laparoskopię której w tym programie partnerce nie chcieli zrobić i koniec końców dzisiaj mam córeczkę na świecie. A podejrzewam że córka jest w statystykach bo gdy olaliśmy program to po pół roku sobie o nas przypomniano z telefonicznym zapytaniem dlaczego nie chodzimy i
Dla porównania, program in vitro kosztował 244 mln zł; wzięło w nim udział 19,6 tys. par. i urodziło się 22,2 tys. dzieci.


@lubie_pic_kakao: ok 11K za dziecko.

Narodowy program zdrowej prokreacji, który zastąpił finansowanie in vitro, pochłonął do końca 2019 r. 46 mln zł i przyniósł 294 ciąże

ok. 156 462 PLN za dziecko

Trochę grubo. Fajny ten program taki nie za skuteczny.
@lubie_pic_kakao o #!$%@? wam chodzi z tym in vitro. Jestem w stanie wymienić conajmniej 50 innych tematów na juz które w pierwszej kolejności powinny być dofinansowane. A ci luksusowe zabiegi po 18k chcą sponsorować xD A #!$%@? dzieciak do psychiatry niech czeka 1,5 roku. Śmiechu warte z troglodytów i orków.
@Patryk4: czyli mocno propisowski polsat podał okrągłą liczbę 200 która może oznaczać zarówno 151, jak i być wyssana z palca i nie oznaczać nic, jak wspomniałem mam nadzieję że dane zostaną upublicznione
@BelleDerphine a co ma jedno do drugiego? przecież za te osoby wyprowadzano z budżetu sporą kasę i jest po tym ślad, nawet w tym wątku jest osoba która znalazła się tam niesłusznie tylko żeby podbić statystyki
@Furiat: chodzi o to, że te 18k na invitro się zwróci kilkukrotnie.
Z 150k które PiS wydawał na ciążę już trudniej.
Dzieki wpływom z podatków może kiedyś będą pieniądze na dofinansowanie innych rzeczy.