Wpis z mikrobloga

Mirki, jest akcja.

https://www.google.com/maps/@51.26096,22.569237,3a,75y,341.52h,69.18t/data=!3m4!1e1!3m2!1s4eT5ATd_uH0ut6C1mTVJWQ!2e0

W tym miejscu gdzie stoi ten ford zaparkowała dzisiaj moja żona. Na ulicy nie ma żadnego zakazu zatrzymywania się, ani postoju. Straż miejska zdecydowała odholować mój samochód i ukarać mnie mandatem 100zł plus koszty holowania 440zł (cena #!$%@? z kosmosu).

Jadę zaraz do Straży i zastanawiam się czy przyjmować mandat czy nie, skoro linia była przerywana, facet z domu na przeciwko nie miał problemu, żeby samochód tutaj stał i kilkadziesiąt innych samochodów też tam stoi (zawsze).

Jaka rada? Przyjmować, czy nie przyjmować mandatu? Głównie chodzi mi o koszty holowania, bo #!$%@?ę, ale nie mam ochoty tyle im płacić, jeśli okaże się, że odholowali bez powodu.

Jak wy to widzicie?

#prawo #strazmiejska #motoryzacja #kodeksdrogowy
  • 12
@semperfidelis: Ja osobiście nienawidzę ulic takich jak pokazałeś, bo samochody stojące po jednej stronie drogi masakrycznie utrudniają ruch... Nie wspomnę już, że w okolicach przejścia powinno być PUSTO. Wracając do tematu, jeżeli jest w 15 m od przejścia to w teorii możesz tam stać, ale możliwe, że straż uznała, że samichód utrudnia przejazd i stąd odholowanie.
@semperfidelis: jaka była odległość od podwójnej linii ciągłej?

Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

Art. 49.

4) na jezdni wzdłuż linii ciągłej oraz w pobliżu jej punktów krańcowych, jeżeli zmusiłoby to innych kierujących pojazdami wielośladowymi do najeżdżania na tę linię,

IMHO wszyscy kwalifikują się do holowania.
@semperfidelis: podzielam zdanie @marsadko25:. to, że nie ma znaku to nie znaczy, że można blokować przejazd, a w tej sytuacji jest zablokowany, bo nie da się przejechać nie najeżdżając na linię ciągłą (co jest zabronione) i odholowanie jest jak najbardziej dobrą decyzją.

a tym Januszom, co zostawili samochody na skrzyżowaniu to tylko pogratulować szczytu głupoty
@m21d24: @pogop: @marsadko25: @jestemzmiastaa: @Mikolajson: Dzięki za odzew.

Ciężko stwierdzić jaka była odległość od linii ciągłej, w sumie to żona już nawet nie jest pewna czy parkowała całą długością samochodu na przerywanej, czy częścią. Nieważne, mandat przyjęty (strażnik sam się zdziwił dlaczego akurat z tej ulicy odholowali i że musiało być zgłoszenie policji, bo oni stamtąd samochodów się nie czepiają, bo wiedzą jak jest).

#!$%@? jest opłata
@semperfidelis: ustawa ogranicza koszt takiego holowania w przypadku samochodu osobowego do 440pln(art 130a Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym), rada miasta Lublin już w 2011 roku wprowadziła maksymalną możliwą opłatę. Wniosek prosty liczą na łatwą kasę, chociaż z drugiej strony mogli mieć dość takich aparatów (jak na streetview widać) co na skrzyżowaniach i pasach parkują, a pieniądze jak wiadomo są najlepszym środkiem wychowawczym(żona 2 razy się zastanowi zanim zanim zaparkuje).