Wpis z mikrobloga

Cześć, myślałęm, że kredyt 2% obowiązuje także na finansowanie do momentu oddania mieszkania przez dewelopera. Jednakże dzisiaj dowiedziałem się, że przysługują one dopiero później, to w jaki sposób mogę obliczyć ile musiałbym płacić w trakcie budowania mieszkania po standardowej racie? Jest w necie jakiś kalkulator, który wypluje mi harmonogram z częścia odsetkowa?
#kredyt2 #kredythipoteczny #kredyt2procent #banki #finanse
  • 3
  • Odpowiedz
@Jcmg: Harmonogram z ratą odsetkową dostaniesz od banku. Jeśli rata odsetkowa przekroczy wartość pierwszej raty kapitałowo-odsetkowej z dofinansowaniem możesz zawnioskować o dopłatę do tej raty odsetkowej i nie płacić większej niż gdybyś miał ratę kapitałowo-odsetkową. Nadal to pieniądze psu pod ogon, bo rata jest nadal odsetkowa, ale hajs nie większy niż przy kapitałowo-odsetkowej. Natomiast według ustawy jest to od momentu przekazania własności, ale banki naliczają ratę kapitałowo-odsetkową już od momentu wypłaty
  • Odpowiedz
@Jcmg: kalkulatorów jest pełno. Wpisz oprocentowanie 8,65 i na jaki okres.
Jak masz jeszcze 500k do spłacenia na 30 lat to rata wynosi 4000 zł. 300 zł kapitał, 3600 zł odsetki
  • Odpowiedz
Jest w necie jakiś kalkulator, który wypluje mi harmonogram z częścia odsetkowa?


@Jcmg: . Płatność w przypadku zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym będącej w budowie odbywa się w ratach zwanych transzami. Harmonogram płatności rat jest zwykle ustalany na podstawie harmonogramu budowy inwestycji lub w indywidualnych uzgodnieniach. Od momentu wypłaty pierwszej transzy przez bank do wypłaty całości kredytu występuje karencja w spłacie kapitału. To okres w którym płacone są jedynie odsetki od
  • Odpowiedz