Wpis z mikrobloga

#kupnosamochodu #motoryzacja #samochody
Jak rozpoznać lewą niemiecką tablicę rejestracyjną?
Czy jeśli auto w Niemczech po zakupie przez handlarza zostało wyrejestrowane kilka dni po sprzedaży, to ja jako kupujący mam jakąkolwiek możliwość sprawdzenia tego? Zakładam, że nr tablic w niemieckim dowodzie i na aucie się zgadzają.
Jeśli kupię takie auto to normalnie je zarejestruje w Polsce?
  • 25
czy podatek od sprowadzenia w skarbowym zapłacony


@Cztero0404: tak, twierdzi że tych 2% PCC nie będzie

kto widnieje w papierach


@Cztero0404: twierdzi, że faktura VAT bedzie na niego.

Absolutnie nie chce twierdzi, że to jakis handlarz-mirek, ale naczytałem się zbyt wiele historii o oszustach i chcę zminimalizować ryzyko.

A jak z tłumaczeniami papierów? Chyba juz nie trzeba, bo auto zakupione na terenie unii, prawda?
@Janusz_Lubikwasa: To ja radziłbym tak, pojedź na miejsce zobacz sobie jak pasuje to wiadomo co. Tylko najpierw pojedz do diagnosty nie pamiętam ile teraz badane umów się wcześniej stracisz tam 150-200 zł czy ile to kosztuje a będziesz pewny. Papiery trzeba tłumaczyć (przynajmniej ja to ostatni raz robiłem) u przysięgłego jak masz jakąś notkę specjalną, ale jak fakturę VAT odprowadził to już po wszystkim powinno być bo bez tego by ci
@Janusz_Lubikwasa: nie jest legalne jeżdżenie na tych tablicach, gdyż auto jest wyrejestrowane mimo, że ubezpieczalnie dają do nich OC. Białe tablice niemieckie kupowane są "na allegro".