Wpis z mikrobloga

#kupnosamochodu #motoryzacja #samochody
Jak rozpoznać lewą niemiecką tablicę rejestracyjną?
Czy jeśli auto w Niemczech po zakupie przez handlarza zostało wyrejestrowane kilka dni po sprzedaży, to ja jako kupujący mam jakąkolwiek możliwość sprawdzenia tego? Zakładam, że nr tablic w niemieckim dowodzie i na aucie się zgadzają.
Jeśli kupię takie auto to normalnie je zarejestruje w Polsce?
  • 25
@Janusz_Lubikwasa:

Ty masz mieć dwa dowody niemieckie. Briefy, czyli duży i mały. Dzięki temu rejestrujesz samochód. Do tego umowa kupna sprzedaży i opłacasz cło.

Chyba że handlarz jest legalny to wystawia fakturę VAT Marża i masz z głowy.
opłacasz cło


@CandyToy: cło jest podobno już opłacone.

Chyba że handlarz jest legalny to wystawia fakturę VAT Marża i masz z głowy.


@CandyToy: tak, powiedział że bedzie faktura wystawiona na niego. Wg niego mi zostaje tylko do opłacenia tylko OC komisowe oraz rejestracja auta.

znaczy się, że wygląda legitnie?
Wracanie na kołach mając lewe tablice to przypał w ch...j


@Cztero0404: no wlasnie dlatego chce ograniczyc ryzyko przypału. Sytuacja wyglada tak, że sprzedawca powiedział że wystawia mi fakture VAT, ale na zdjeciach jest auto z normalnymi niemieckimi tablicami, bez zadnych czerwonych czy żółtych kolorów albo bez napisów w kolorze czerwonym. Normalne, czarne litery na białym tle, jak polskie tablice, normalne unijne. I pytanie czy ja bym mógł wracac na kołach czy
@Janusz_Lubikwasa: Normalnie, samochód w Niemczech kupują bez tablic i przyjeżdża on na lawecie do Polski a później już w Polsce kupują niemieckie tablice jakie chcesz zwykłe, żółte, czerwone po drodze wracając do domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i to niby jest legalne i pozwala na poruszanie się autem po polskich drogach?


@Janusz_Lubikwasa: Oczywiście, że nie. Natomiast przez ostatnie lata podobno z tym coś robili i mają dalej robić, ale tak naprawdę każdy nawet większość policjantów miała to gdzieś. Bo w sumie te tablice lewe są lepszej jakości jak polskie oryginalne często więc nie widać tego nawet zazwyczaj.
jest obecnie w Polsce


@Janusz_Lubikwasa: Ogólnie to wygląda tak, jeśli chcesz wywieść auto z kraju piwa i t-mobile na kołach to musisz mieć czerwone tablice, bo nawet te żółte to są techniczne i tych sobie może co najwyżej użyć serial Cobra 11 Oddział Specjalny przy kręceniu następnego odcinka ewentualnie jak jedziesz do warsztatu. Zwykłe DE tablice niebieskie oddajesz w urzędzie a komisy jak chcesz jazdę próbną (o ile jest to w
no i koleś powiedział ze wykupię OC komisyjne czy coś za 100 zł i oraz zarejestruje auto to bedą to jedyne koszty. jak dla mnie to by oznaczało, że mogę wracać na kołach, czyż nie?


@Janusz_Lubikwasa: Powiedzmy, że możesz. Ale jeśli auto ma takie tablice to na twoim miejscu ogarnąłbym przede wszystkim czy podatek od sprowadzenia w skarbowym zapłacony został bo handlarze tak lubią robić oraz kto widnieje w papierach bo