Wpis z mikrobloga

812 219 + 35 + 76 + 62 + 39 + 31 = 812 462

Chcę podziękować sobie za wiarę w siebie i całą tą ciężką pracę.

Rok zaczynałem z dużym kwadratem 20x20. Plan był aby w 2023 powiększyć go do 30x30. Dzięki wyjątkowo sprzyjającej pogodzie udało się dobić do 35x35 przed pierwszymi śniegami.

Ostatnie brakujące kwadraty położone były na Zakolu Zakroczymskim. Okolice Zakroczymia są obecnie trudno dostępne ze względu na remont S7. Musiałem przebijać się przez poczwórne bariery przeciwczołgowe i przebiegać przez tymczasową jezdnię. W nagrodę na terenie rezerwatu spotkałem klępę (samicę łosia).

Żeby być szczerym to oprócz siebie muszę podziękować Kolejom Mazowieckim i SKM Warszawa . Gęsta siatka połączeń, częste połączenia (na niektórych liniach 30 minutowy takt w niedzielę) oraz darmowy przewóz rowerów to opcja idealna, szczególnie gdy mieszka się w centrum Warszawy. Nierzadko wracając ze zbierania kwadratów na południu miałem do wyboru albo 20km przez miasto, nierzadko po zmroku, albo pociąg z Piaseczna za 6 zł prawie pod dom. Wybór był prosty. Traktuję to jako zadośćuczynienie za fakt, że aby wyjechać z miasta muszę czasem przejechać kilkanaście kilometrów.

Dodajmy do tego ogólną płaskość terenu wokół Warszawy i jego dość mocne zurbanizowanie na bardzo dużym obszarze i mamy przepis na całkiem proste kwadratobranie. Wiadomo, że nie zawsze było łatwo, ale w ogólnym rozrachunku może być najłatwiej w Polsce (chociaż innych miast nie testowałem).

Max square: 35x35 (+2)
Max cluster: 1295 (+35)
Total tiles: 3835 (+42)

#rowerowyrownik #rower #ruszwarszawa #kwadraty

Skrypt | Statystyki
Drzamich - 812 219 + 35 + 76 + 62 + 39 + 31 = 812 462

Chcę podziękować sobie za wiar...

źródło: Screenshot 2023-11-20 at 18.16.06

Pobierz
  • 20
@Drzamich: Aaa to pewnie ten boczny mostek, na Mostach Kalińskich byłem 2 razy akurat w lato przy niskim stanie brodu, to można było spokojnie przejść po tych płytach, bez odbijania na mostek ;)
W nagrodę na terenie rezerwatu spotkałem klępę (samicę łosia).


@Drzamich: ja ostatnio właśnie też przy powiększaniu niebieskiego zarówno łosia jak i klempę w parze

Żeby być szczerym to oprócz siebie muszę podziękować Kolejom Mazowieckim i SKM Warszawa . Gęsta siatka połączeń, częste połączenia (na niektórych liniach 30 minutowy takt w niedzielę) oraz darmowy przewóz rowerów to opcja idealna, szczególnie gdy mieszka się w centrum Warszawy.


@Drzamich: jedyne czego Wam w
metaxy - > W nagrodę na terenie rezerwatu spotkałem klępę (samicę łosia).

@Drzamich:...

źródło: bROtPrQmAoKt4s1WIwYOhsKr5_Sm5MzZ0k5XCZlwB4Q-1536x2048

Pobierz
@Drzamich aż przyjemnie tam u Ciebie zbierać kwadraty. Zacząłem się w to bawić w tym sezonie i W Szczecinie domknięcie 17x17 to były trasy po 120 km, prawie połowa na Niemcy. Na przyszły rok już obczajam kajak dmuchany bo bez tego nie ma opcji zrobić czegoś sensownego bez kupy km.