Wpis z mikrobloga

@vulfpeck niby się cieszę że będzie możliwość in vitro ale z drugiej strony się martwię że jednak ta usługa podrożeje ponieważ będzie wspierana przez państwo. I tak jak w jakimś stopniu mnie stać aby próbować to po wsparciu państwa nie złapie się ani na jedną stronę ani na drugą.
  • Odpowiedz
@krzysztof48 to teraz żebyś ogarnął skalę partactwa PiS w sprawie invitro.

Z programu różańca skorzystało 12 tysięcy par i 107 zakończyło się sukcesem. Dla mnie jest to poziom błędu statystycznego. Rząd na to wydał 23 miliony złotych czyli 215 tysięcy złotych za przypadkowe urodzenie.

Statystyki z invitro są dostępne od ręki i tylko w 2015 roku dzięki zapłodnieniu invitro dziennie wychodziło 15 sztuk nowych Polaków.
  • Odpowiedz
@open_or_die to nie tak że jestem przeciwny. Ogólnie jak bym był wstanie się złapać na ten program bym się bardzo cieszył. Ale jak się nie złapie to jednak mam wątpliwości co do wzrostu cen usług. Uważam też że problem z dzietnością w Polsce jest dużo większy przez brak wsparcia państwa. Temat in vitro to temat tabu. I tak ludzie którzy się starają chcą mieć są tlamszeni przez społeczeństwo. Większość ludzi nawet
  • Odpowiedz
  • 4
@krzysztof48 mega się cieszę, że biorą się za to od razu. Z punktu widzenia budżetu to są żadne pieniądze. A olbrzymia ilość ludzi ma teraz z tym problem w tym ja z żoną.
Nas stać na invitro ale są tysiące pare dla których wydanie 20k jest kosmiczna kwota.
W interesie Państwa i demografii jest za to płacić.

A co do cen mysle ze wszystko zależy od % dofinansowania.
Jak będzie duży
  • Odpowiedz
@ipkis123 @xdTM niektórzy są konfiarzami ale zdrowy rozsądek zawsze zostaje. Trzeba walczyć o dzietność w Polsce zdrowymi naukowymi metodami. 500 plus zapewne tylko w jakimś stopniu zahamowało starzenie się społeczeństwa. Rząd powinien prowadzić politykę pro rodzinną z naciskiem na dwoje rodziców. A nie że kobiety robią sobie dochód pasywny ( alimenty, 500, zapomogi). Gdzie dobro dzieci tak naprawdę jest pomijane. Małżeństwa powinny mieć dostęp do psychologów. A cudzolozenie powinno być
  • Odpowiedz
@vulfpeck: niesamowite jak bardzo można mieć gwóźdź wbity w mózg. A takich ludzi są miliony i oni dokładnie na tym poziomie prowadzą dyskurs w sprawie, która dzieli Polskę.
  • Odpowiedz
niby się cieszę że będzie możliwość in vitro ale z drugiej strony się martwię że jednak ta usługa podrożeje ponieważ będzie wspierana przez państwo


@krzysztof48: Gdy usługa jest dofinansowana, jest też bardziej "wciskana" przez lekarzy. Dostaliśmy "skierowanie" na in-vitro prawie od razu, a wystarczyło trochę leczenia i udało się bez.
Dla lekarzy in-vitro to szybka ścieżka i żyła złota.

Oczywiście dobre i to, póki nie ma lepszej alternatywy, a tą
  • Odpowiedz