Wpis z mikrobloga

Hej, możecie polecić jakąś książkę z gatunku postapo?
Próbowałem Drogi McCarthy'ego i klimat jest niesamowity (wręcz zbyt ciężki), ale jest pisana specyficznym stylem. Może jeszcze kiedyś się za nią wezmę.
Aktualnie czytam Gwiazdozbiór Psa Petera Hellera, ale też średnio mi siedzi, niewiele się dzieje, plus te pseudopoetyckie wywody głównego bohatera i jeszcze dziwniejsza niż w Drodze, chaotyczna narracja.

Chętnie poznam też propozycje jakichś książek akcji czy też szpiegowskich, najlepiej w miarę współczesnych. Tutaj myślałem nad cyklem Millenium autorstwa m.in. Stiega Larssona, ale nieco zniechęcają mnie opinie jakoby ostatnie części były już zwyczajnie słabe.

Ewentualnie możecie polecić też książki, obojętnie jakiego gatunku, które Was niesamowicie wciągnęły :)
#ksiazki #czytajzwykopem
  • 4
@LeslieDancer: Trylogia Millennium Larssona jak najbardziej, nie trzeba czytać kolejnych części (pisanych już przez innego autora). Jasne, nie była to taka 100% zamknięta historia, w sensie że jakby autor żył to mógłby sobie dopisywać dalsze losy bohaterów czy rozszerzać wiadomości o ich przeszłości, ale z tego co pamiętam, nie było tam jakiegoś istotnego niedkończonego wątku.