Wpis z mikrobloga

Kupiłem #iphone. Wyłączyłem imessage, ponieważ nie chcę żeby nadawca widział kiedy odczytam jego wiadomość. Ale denerwuje mnie to, że jak dostanę dłuższą wiadomość (wtedy to jest jako MMS) to muszę najpierw odpalić transfer danych żeby wiadomość do mnie dotarła. W #android telefon automatycznie pobierał wiadomości. Czy da się tak zrobić w #ios? Nie mam włączonego cały czas internetu, ponieważ oszczędzam baterię.
I dodatkowe pytanie. Jak mam kawałek wiadomość na pasku powiadomień to jak zobaczyć całość bez odpalania aplikacji? Bo jak kliknę albo przytrzymam wiadomości to albo wejdę do aplikacji albo zobaczę podgląd i stratę ją z belki powiadomień, a później mogę zapomnieć odpisać.
#zalesie #telefony #smartfon #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 22
a czemu ktoś ma używać danych mobilnych siedząc np. W domu gdzie ma WiFi?


@iquiet: Ziomuś, jak siedzisz w domu i masz włączone i to i to to smartfon bierze WiFi na priorytet, a dane mobilne wykorzystuje tylko wtedy kiedy musi, np. do MMS-ów. Tak z resztą było od zawsze.

Mogę sobie teraz ze smartfona puścić speedtest, a w routerze sprawdzić przesył danych na WiFi. Smatfon ma włączone i WiFi i
@iquiet: ale po co XD włączony moduł WiFi zabiera tyle co nic, moduł gsm zabiera tyle ile trzeba jeżeli chodzi o polaczenia, dopiero gdy wykorzysytywany jest internet przez modul gsm to wtedy faktycznie może trochę więcej baterii. Mam wszystko włączone i telefon ląduje co 2 dni. Po co sobie utrudniać życie jakimiś przełączeniami.

Jak potrzebujesz baterii, wlacz tryb oszczedzania energii.
@xxxkowal no okej, ja mam wszystko wyłączone podczas snu a przez noc schodzi 5% baterii (jest full zasięg) więc gdybym włączył WiFi i dane czy jeszcze Bluetooth i nie używał przez noc to pewnie 10% by mniej było rano xd
więc gdybym włączył WiFi i dane czy jeszcze Bluetooth i nie używał przez noc to pewnie 10% by mniej było rano


@iquiet: Gdybasz na temat czegoś co można samodzielnie zweryfikować. Ja mam włączone dane komórkowe, WiFi, Bluetooth i lokalizację, i telefon ładuję co 2-3 dni.

Co ci szkodzi, spisz sobie parę razy o dwóch godzinach wieczorem i rano jaki był stan baterii z opcjami "oszczędnościowymi", powtórz to z włączonymi i porównaj