Wpis z mikrobloga

@zakuosw Ogólnie to ciężko o tak jednostronnie #!$%@?ą relacje jak ta Polski z Niemcami. No nawet Ruscy mogą powiedzieć że też im cis złego robiliśmy, okupacja Moskwy, fałszywy car itp. Ale z Niemcami to zawsze było w jedną stronę. Żeby ufać Niemcom jako państwu będąc Polakiem to trzeba być debilem.
@zakuosw: mam nadzieję że wytłumaczyłeś mu że jest to obecnie trochę irracjonalna niechęć, mająca jednak spore umocowanie w historii a szczególnie historii takiego miasta jak Oświęcim. Gdzie Niemcy wybudowali obóz zagłady Polaków, Żydów i innych narodowości. Gdzie przemysłowo wymordowali kilka milionów ludzi. Gdzie zaprzęgali więźniów do katorżniczej pracy w zlokalizowanych w okolicy zakładach, w tym w zakładach chemicznych, które zresztą działają po dziś dzień. Mam nadzieję że przekazałeś mu że Auschwitz
@rozdartapyta: jak to irracjonalna? Przecież to co szkopy #!$%@?ły to jest jakiś absurd, a jego dziadek pewnie bral udział w tej wielkiej machinie anihilacji... nas. Przecież oni nas wykastrowali intelektualnie, całą inteligencję z ruskimi nam wycięli w pień, a do tego zniszczyli i rozkradli kraj. Jeszcze jest kwestia zaborów i germanizacji, krzyżaków i aktualnej 4 rzeszy pod postacią niebieskiej flagi z gwiazdkami. Mógł mu powiedzieć, że Niemcy to zakała Europy, nikt
@WinterLinn za to na twojego dziadka trzeba splunąć bo najechał na Czechosłowację. Stary p0laczek bez honoru napadł i zabijał niewinnych Czechów i Słowaków ;)
Widzisz analogie? Bo z jakiej paki mam wyzywać twojego dziadka i skąd mam niby wiedzieć że zabijał… a tym bardziej czemu mam obwiniać ciebie za zbrodnie twojego dziadka które nawet nie miały miejsca ;)

A uściślając to cofnięci w rozwoju jesteśmy przez samych siebie. Skończ opowiadać bajki o
@rozdartapyta: hahaha no tak mityczni NAZISCI którzy polecieli na księżyc xD jego dziadek to pewnie w opozycji był ( ͡° ͜ʖ ͡°) ich klan chciał nas zniknąć i na widok niemca chce mi sie rzygać ponieważ ten młody niemiec ma w genach to samo co jego przodkowie, a AFD już 20% i rosnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Notes: Nastepny. Wy macie jakies hobby w tym sraniu do własnego gniazda czy o co chodzi? Jak ktos tylko powie cos dobrego o Polsce albo stanie w jej w obronie to sie zlatujecie i gadacie takie śmieci właśnie bo jak to tak żeby o swoich myśleć. Tam nie ma żadnej analogii, co Ty porównujesz w ogóle XD. Wlasnie przez takich typów jak Ty jesteśmy gdzie jesteśmy wiec piszesz o sobie samym
hoćby wyżej wspomniane Czechy i zobacz na jakim poziomie są Czechy a na jakim Polska.


@Notes: no na jakim, Polska na wyższym, Czechy na niższym. Chociaż zaczynali z dużo wyższego poziomu po upadku ZSRR.

za to na twojego dziadka trzeba splunąć bo najechał na Czechosłowację.


kuźwa tak z kamienną twarzą porównujesz Holocaust do akcji, w której zginęło dosłownie kilkanaście osób? Która na dodatek została wykonana pod ruskim przymusem? Czym to się
@WinterLinn @tomtom666 zesraliscie się po raz kolejny i widzę, że dalej nie rozumiecie istoty problemu.
Po pierwsze to jak Niemcy wjechały do Polski z listami osób które trzeba zabić (wcale tego nie neguje) to przeciętny obywatel trzeciej rzeszy nie mial zielonego pojęcia co się dzieje na froncie. Większość prawdopodobnie nie popierałaby takich akcji bo niektórzy dowiedzieli się o skali wojny dopiero jak alianckie bomby zaczęły spadać im na głowę. Kiedyś nie było