Wpis z mikrobloga

Idą chłodniejsze miesiące, więc czas na mocniejsze, rozgrzewające trunki.

Komes Wymrażany Russiann Imperial Stout Bourbon Barell Aged

Styl: Wymrażany Russian Imperial Stout (leżakowany w beczkach po bourbonach Four Roses or Woodford Reserve)
Alkohol: 18 % obj.
Ekstrakt: 48 % wag.

Piwo oleiste, gęste, bez wysycenia. Barwa ciemna, nieprzepuszczająca światła. Aromat to głównie wanilia i czekolada. W smaku zdecydowanie czekolada oraz wanilia, potem przebija się śliwka i czuć aromat drewna, bourbonu. Jest trochę słodkie, a jednocześnie bardzo gładkie. Alkohol ukryty perfekcyjnie, dopiero po dłuższej chwili odczuwalne ciepło, co przy 18% jest nie lada wyzwaniem.

Zdecydowanie najlepsze piwo jakie dotychczas piłem. Piwo idealne, nic bym nie zmienił. Niesamowite doznania podczas degustacji.

Póki co najlepsze wymrażane jakie miałem okazję testować. Reszta z Komesa czeka na odpowiedni moment ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#craftbeer #piwo #pijzwykopem
high_hopes - Idą chłodniejsze miesiące, więc czas na mocniejsze, rozgrzewające trunki...

źródło: RIS

Pobierz
  • 7
@wacek_1984: Jak masz tylko jedną sztukę to skonsumuj go w dobrych warunkach. Na spokojnie bez żadnych tłustych dań czy słodkich deserów, żeby móc w pełni poczuć ten smak ;)
@Shagal Różnie, ja kupowałem za 35 złotych. Nalano tylko 9790 butelek, więc ceny wahały się od 40 do nawet 100 złotych za butelkę.