Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Potraficie oszacować ile średnio za godzinę brał od Was fachowiec w #warszawa i okolice za taki remont generalny 3-pokojowego mieszkanka 55 m2? Wiem, że podają wyceny za całość, ale może da się jakoś z grubsza godzinkówkę okreśić.
Chciałem sobie przeliczyć czy bardziej mi się opłaca wziąć niepłatne wolne w kołchozie i samemu coś zrobić czy #!$%@?ć w nadgodzinach i z tego opłacić Pana Kiryła #glazurnik20k.

#remont #remontujzwykopem #nieruchomosci #mieszkanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: nikt nie ma szklanej kuli, wszystko zależy. Remont remontowi nierówny, przykładowo - osobno policzysz koszty wyniesienia czy opakowania mebli jakąś folią, jeśli chcesz robić ściany, osobno zrywanie podłogi jeśli wymieniasz na jakieś panele itd. Inaczej wycenisz przerobienie instalacji elektrycznej, zrobienie łazienki - mozaika z drobnych kafelków to nie to samo co płytki 25x25cm itp itd.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @Reanef: no tak, ale dalej powinno się móc oszacować średnią liczbę roboczogodzin generalki mieszkania o zadanej powierzchni. Np. jak mam do pomalowania salon o wielkości 35 m2 z sufitem to za dzieciaka zajmowało mi to z 2x6h z odsuwaniem wszystkiego, myciem, zabezpieczaniem. Przyjmuję do wiadomości, że robotnik zrobi na trzeźwo ze dwa razy szybciej albo #!$%@? w tym samym czasie. Z tego co mówią najtańsi budowlańcy
  • Odpowiedz