Wpis z mikrobloga

Czuje, że wbijam kij w mrowisko, ale co tam. yOlo

Płukanki i inne tego typu czary.

Planuje wymianę oleju w e91 320d (177km)
Chciałem do tego zrobić płukankę i może zarzucić specyfik do czyszczenia wtrysków.

Modne są ostatnio specyfiki forte, reklamowane przez Pana Piotra, lecz ich cena odbiega znacząco od konkurencji... Ktoś, kto ich używał może potwierdzić, że jakość idzie w parze w cena?

Inb4 - płukankami liquid molly znacząco zredukowałem zużycie oleju, więc dla mnie działają ( ͡º ͜ʖ͡º)

#motoryzacja #e90 #pytanie #bmw
  • 11
@Arthaniel kto reklamuje te płukanki, dasz link? Ja raz używałem właśnie forte engine flush, ale nawet nie wiem czego miałem się spodziewać. Zalałem, przejechane trybem mulowatym 50km i zlałem olej z silnika.
1.6 HDi T1DA
@Arthaniel: zagrzej silnik, zlej polowe oleju, dolej normalnej ropy ze stacji benzynowej, odpal silnik na 5 minut, zlej calosc i masz plukanke za grosze. Te wszystkie gowna za miliony to nic innego jak nafta z jakimis sladowymi ilosciami "srodkow czyszczacych", ktore #!$%@? daja przez te 15 minut, ktore producent zaleca. Ropka ze starym olejem wyplucze wiekszosc syfu, spytaj uzytkownikow starych VAGow, ktorzy mieli problemy z PD gdzie wtryski lały masowo diesla
Zamiast plukanek zmien ze dwa-trzy razy olej po malym przebiegu, im drozszy olej tym więcej dodatków czyszczacych ma. Ja tak robilem w turbo benzynie i olej coraz jasniejszy sie stawal i dluzej pozostawal jasny = czyściej
@Arthaniel: Opisze swoje dwa doświadczenia z płukanką, w dwóch autach. Pierwszy kupiłem, zrobiłem 3K i według mnie nie brał oleju, tak jakby nic nie ubyło na miarce. Zrobiłem płukankę, zalałem olejem i zaczął palić ~150ml/1000 dużo jak na zerowy pobór wcześniej. Po jakiś 4K zmieniłem olej, bo chciałem inny, przeszedłem z 5w40 na 0w30, bez płukanki, no i tutaj pobór wynosi średnio 50ml/1000 więc spadło o dwie trzecie. Stąd nie wiem