Wpis z mikrobloga

Cześć!
Dziś chciałem Wam przedstawić projekt, który razem z bratem (twórcą velomapa.pl) tworzymy od roku - Traveler Map.

Jak sama nazwa wskazuje, portal ma być swoistą mapą każdego podróżnika, zawierać miejsca warte odwiedzenia, a także posiadać zdjęcia, opisy i recenzje. W pierwszej kolejności skupiliśmy się na parkach, gdzie tak naprawdę zlokalizowane są najlepsze punkty widokowe oraz wyjątkowe miejsca na odpoczynek i bliski kontakt z naturą.

Na ten moment na stronie można znaleźć parki narodowe z całego świata, a także inne rodzaje parków w USA, Kanadzie, UK i Polsce. Na ten moment jest ich 7919, a od niedawna mocno przyspieszyliśmy z dodawaniem nowych, więc z każdym miesiącem powinno ich być coraz więcej. Jeszcze nie wszystkie parki posiadają swoje opisy, np. parki w Polsce które dopiero dodaliśmy (opisy pojawią się w ciągu kilku dni). W pierwszej kolejności chcemy uzupełnić kraje anglojęzyczne i z dużą ilością osób władających tym językiem, a docelowo oczywiście chcemy posiadać bazę z całego świata.

Na ten moment można się już rejestrować (również kontem google!), a użytkownicy otrzymują takie możliwości jak dodawanie opinii, zdjęć czy też tworzyć swoje mapy odwiedzonych parków. Z racji, że projekt jest nowy, to bardzo zależy nam na nowych podróżnikach, którzy aktywnie podzielą się swoimi relacjami z wyjazdów. Nie ukrywam, że w sposób znaczący wpłynie na dalszy rozwój serwisu, ale przede wszystkim, okażą się pomocne dla naszej społeczności Traveler Map.

Aktualnie pracujemy nad kolejnym udogodnieniem dla naszych użytkowników. Naszą główną ideą jest pomoc w organizowaniu wycieczek, dlatego kolejnym krokiem jest dodanie miejsc kempingowych w okolicach parków, a także hoteli. Nasi podróżnicy będą mogli podjąć zarówno decyzję do jakich parków się udać, ale także wybrać miejsce noclegowe, w zależności od preferencji. Plany są duże i na tym na pewno się nie zatrzymamy! O dalszych planach będę informował na bieżąco

Tak jak pisałem, tworzymy nasz serwis z myślą o użytkownikach, dlatego zależy mi na Waszych opiniach
Czekam na pytania, a także zachęcam do podzielenia się swoimi pomysłami. Z góry dzięki!

#podroze #podrozujzwykopem #polska #usa #swiat #kanada #uk #anglia #turystyka #internet #wakacje #mapy #programowanie
Oskarqq - Cześć!
Dziś chciałem Wam przedstawić projekt, który razem z bratem (twórcą ...

źródło: 1

Pobierz
Oskarqq - Cześć!
Dziś chciałem Wam przedstawić projekt, który razem z bratem (twórcą ...
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@PanAmericana: Przede wszystkim czytelnością. Aktualnie posiadamy tylko bazę parków, ale już są to parki z całych danych krajów, a nie tylko z wycinka obok. Często planując podróż nie wiesz jeszcze co byś chciał zobaczyć, albo jakie masz możliwości. Żeby znaleźć parki w Google Maps musisz wertować dane rejony, np. parki Warszawa, a i tak dostaniesz tylko te które znajdują się najbliżej danego punktu. Nie pamiętam jakie są limity w Google Maps,
  • Odpowiedz
@Oskarqq: czyli stronka dla parkofili. Ja tego nie widzę. Często podróżuję i jakoś nie wyobrażam sobie żebym korzystał ze stronki dedykowanej tylko parkom. Okej, rozumiem, to początek, ale dalej nie wyobrażam sobie żeby kogoś to przyciągnęło żeby powiększać społeczność.
  • Odpowiedz
  • 0
@kishibashi: Nie powiedziałbym, że tylko dla parkofili ;). Większość ciekawych miejsc do odwiedzenia znajduje się właśnie w parkach, czy to narodowych czy mniejszych. Oczywiście nie mówiąc o samych miastach itp. Parki są też najczęściej wyszukiwanym typem miejsc docelowych podróży. Ale że są najpopularniejsze, nie znaczy że każdy tego szuka, więc rozumiem Twoje obiekcje.
  • Odpowiedz
@Oskarqq: btw. może jest jakiś filtr gdzie jest dodany opis do parków narodowych? Mnie interesują w tej chwili parki narodowe w Polsce :) Jaki jest rynek docelowy? Czy macie zamiar dodać kiedyś język polski? To tylko pytanka, wiem że trzeba było włożyć w to wiele pracy, więc powodzenia!

Może warto byłoby rozwinąć trochę opisy przy tworzeniu konta, te obecne są bardzo generyczne (Account created, itp.)
  • Odpowiedz
  • 1
@Adam_pasztecik_czwarty: Jeśli chodzi o parki narodowe to na liście parków po lewej (na desktopie, na mobile pod opisem na dole) https://travelermap.net/national-parks są tylko parki narodowe które opis posiadają, a obecnie są to tylo parki narodowe z USA, UK i Kanady. Do Polski opisy powinny pojawić się w ciągu tygodnia, a na pewno w tym miesiącu.

Język polski powinien się kiedyś pojawić, ale póki co nie planujemy. Obecnie skupiamy się na rynku
  • Odpowiedz