Wpis z mikrobloga

#prawo #pojazdy #mobywatel
Kupiłem parę dni temu samochód, i ze względu na pracę i studia, nie będę miał czasy aby przerejestrować go w terminie 30 dni. Czy mogę w takim razie zgłosić jedynie nabycie pojazdu poprzez mobywatel, a później zarejestrować go w późniejszym terminie?
  • 6
@blue_pen: Tak, możesz później.

Właściciel auta ma 30 dni na przerejestrowanie samochodu lub zgłoszenie sprzedaży pojazdu. W przypadku przekroczenia tego terminu posiadacz auta zapłaci karę – od 200 do nawet 1000 zł.


Po to robi się nieprzekracalne terminy żeby ich nie przekraczać.
  • 0
@who_cares2 no poprzedni właściciel już zgłosił zbycie i w mobywatelu ten samochód już jest widoczny na moim profilu, ale kwestia jest taka że mam teraz dosyć mocno napięty grafik życia że tak powiem. I już teraz wiem że raczej przekrocze te 30 dni, więc chciałbym tylko zgłosić jak narazie, a nie wiem czy jest jeszcze taka opcja
@blue_pen: Chociaż:

Kiedy przerejestrowanie samochodu nie jest konieczne?

Obecnie przerejestrowanie pojazdu nie jest wymagane. Mimo to warto dopełnić tej formalności – choćby po to, aby w dowodzie rejestracyjnym widniały dane rzeczywistego właściciela. Obowiązkowe jest za to poinformowanie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu. Zarówno aktualny, jak i poprzedni właściciel auta, który zlekceważy ten obowiązek, musi przygotować się na to, że zapłaci karę.

Wiec już nic nie rozumiem.

A dlaczego nie zadzwonisz