Wpis z mikrobloga

Niezłe jaja mieszkam w bloku 35m2, oszczędzam giga mocno na gazie (ostatnie ~2 miesiące gaz mam włączony na 2-3 godziny/dzień i to raz na 2 dni) i dostałem rachunek 500zł od PGNiG dzisiaj. Czy w Polsce poza najdroższym prądem mamy też najdroższy gaz w Europie?
Chore to jest, że w tamtym roku rozdawali po 3000zł dla osób co mają piece i dostali na węgiel (na 10 osób co wzięły o których wiem to 2-3 faktycznie kupił a pozostałe rozebało na jakieś długi - super państwooo iksde)
#gaz #pge #prad #dom #mieszkanie #pytanie #pytaniedoeksperta #ekonomia #energetyka
artem17 - Niezłe jaja mieszkam w bloku 35m2, oszczędzam giga mocno na gazie (ostatnie...
  • 6
  • 0
@fff112: Blok i piec gazowy, nie mam termostatu i nie ma czujników że piec musi #!$%@?ć mocno bo wyziębiony dom, stara konstrukcja to raczej chyba to tak nei działa jak napisałeś wyżej?...
@artem17: U mnie wolnostojący dom 140m2, 4 osobowa rodzina, ogrzewanie (domownicy lubią ciepło), ciepła woda i gotowanie to gaz, za październik 474 pln, za wrzesień 470, za sierpień 300. Drogo, tanio? Nie wiem, ale chyba taniej niespecjalnie dałoby się dzisiaj a już na pewno nie bezobsługowo.
@fff112: @olasty @artem17 airston pewnie jakiś to gówno chodzi aż czujnik załapie przegrzanie

działa TYLKO dlatego że masz małą istalacje

w dużej wężownica się zatyka i nagle spadek do 30 procent mocy..

jeszcze czyścić trzeba..

możesz ustawić pompkę na I bieg to trochę daje i śledzic statystyki uruchamiania..

generalnie badziwie bierze do 0,7 m3 na godzinę