Wpis z mikrobloga

Patrzcie jaki dumny z siebie. Tylko ciekawy przypadek, że zaczął "wbijać szpilę" akurat wtedy, kiedy na innych portalach również zaistniała nagonka na programistów. Cyżby zmasowana akcja? ( ͡º ͜ʖ͡º) Mnie pewnie też zaraz wrzuci na czarno i zwyzywa jak resztę.

Ten wpis i tak nic nie znaczy, bo tacy jak ten wunsz niedługo uzyskają nienawiść społeczeństwa do programistów. Czas leci, a ludzie ciągle to samo, dają się kantować w tak prostacki sposób.

#heheszki #zalesie #bekaznadludzi #bekazpodludzi #takaprawda #pracbaza #programista15k
Pobierz eggdog - Patrzcie jaki dumny z siebie. Tylko ciekawy przypadek, że zaczął "wbijać szp...
źródło: pszypadeq
  • 9
@depish: jestem programistą i uważam że napisał 100% prawdy, od większości branży czuć przerost ego i pokazanie wobec innych poczucia wyższości. Rozumiałbym jeszcze gdyby programisci głównie robili jakiś soft medyczny ratujący życie ludziom lub realizowali inne zaszczytne cele, ale 90% to zwykle narzędzia dla korporacji nieprzydatne ludzkości, po prostu generyczny CRUD soft dla korpo który trochę rzeczy automatyzuje przez co CEO korpo kupuje 10 jachtów rocznie zamiast 5.

Z tego powodu
@nad__czlowiek: też pracuję jako programista i nigdy nie spotkałem się z takimi bucami jakich często przedstawia się w memach czy widać na wykopie. Nikt o zdrowych zmysłach nie uważa, że programista jest ważniejszy niż 100 pielęgniarek. Śmieszy i wkurza mnie, że ludzie przez słowa jednego czy drugiego barana wyrabiają sobie opinię na temat całej grupy społecznej liczącej w Polsce kilkadziesiąt tysięcy osób.
@nad__czlowiek: w każdej branży są normiki i inne banany z przerośniętym ego, ta zaraza toczy już cały świat, tu jednak problem jest zupełnie inny. Od niedawna wszędzie trwa akcja narzekania na ludzi pracujących w IT. Jaki jest jej cel dowiemy się za jakiś czas, może póki co samo zbudowanie nienawiści dla samej nienawiści, jednak takie akcje w kierunku jakiegokolwiek zawodu są bardzo szkodliwe.
@eggdog: gazeta wyborcza oczywiście nakręca spirale społeczeństwo vs programista bo mamy bardzo niskie podatki w branży a jednocześnie sporo zarabiamy, przez co nie dajemy aż tak dużo do budżetu państwa. Jest temat "dziury budżetowej Morawieckiego" więc chyba wiadomo jaki jest cel? Test przedsiębiorcy, dociskanie śruby, żeby wyszło cos takiego, że "społeczeństwo" jest niezadowolne że programiści tak mało podatków płacą, więc dobry rząd posłucha głosów większości i dowali sprawiedliwe podatki programistom i