Wpis z mikrobloga

W księgowości naprawdę się tak mało zarabia? Oferty po 4-6k brutto z takimi obowiązkami xD

Prowadzenie pełnej księgowości;

Prowadzenie kadr i płac dla około 20 pracowników;

Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, KRS, GUS);

Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych;

Rozliczanie transakcji WDT;

Prowadzenie analiz;

Wprowadzanie faktur do banku;

Nadzór nad płatnościami klientów;

#praca #pracbaza
  • 17
  • Odpowiedz
@kexus512 chyba zależy od miasta ,ale w takim świętokrzyskim to jak się kiedyś interesowałem to latały takie oferty. Generalnie na poziomie januszeksu, był jakiś hrabia i z 8 przestraszonych Antek, za niewiele więcej niż minimalna.Kiedyś robiłem sobie kursy księgowe ,ale po sprawdzeniu perspektyw dałem sobie z tym siana.
W większych miastach z angielskim coś idzie znaleźć lepszego, ale to jakimś korpie.
  • Odpowiedz
  • 1
@CzarnyOwiec: No tak szczerze jakbym mial 3 lata studiowac zeby zarabiac 4k brutto to bym to jebnal i wyjechal do niemiec na taśme albo do supermarketu i zarabial wiecej xD co za chory kraj
  • Odpowiedz
@kexus512: obecnie w księgowości przy małych firmach większość twojej pracy to wklepywanie cyferek w program zewnętrzny jak np OPTIMA który liczy wszystko za ciebie, to nie jest jakas MAGIA
  • Odpowiedz
No tak szczerze jakbym mial 3 lata studiowac zeby zarabiac 4k brutto to bym to jebnal i wyjechal do niemiec na taśme albo do supermarketu i zarabial wiecej xD co za chory kraj


@kexus512: tylko takie osobniki jak ty nie rozumieja tego ze ty na tym supermarkecie bedziesz do konca zycia tyral za 1k euro, a ksiegowy przebuja sie za 4k brutto 1-2 lata i znajdzie cos lepszego jezeli bedzie mu
  • Odpowiedz
@kexus512

W księgowości naprawdę się tak mało zarabia? Oferty po 4-6k brutto z takimi obowiązkami xD


Tak. Generalnie to dla mnie zdychająca działka, szybciej niż kasjerzy w supermarketach.

Tutaj 99% pracowników branży jest do wycięcia jedną/kilkoma mądrymi aplikacjami. Już większość się zawija do infaktow i tym podobnych.

Właściwie już są mechanizmy, które z powodzeniem do tego wystarczą. Kwestia 2-3 lat.

U mnie w okolicy biura rachunkowe zawijają się jeden po drugim, albo
  • Odpowiedz
@kexus512: Zwykły Januszeks, firmy szukają ludzi za pół darmo za księgową i kadrową w jednym. Może ktoś się zgodzi. Nie oczekuj sensownych stawek w ogłoszeniach o pracę, gdyż te z ciekawszymi stawkami zazwyczaj rozchodzą się innymi drogami. Taką ofertę traktować tylko i wyłącznie jako trampolinę do innej lepszej pracy. Zresztą brzmi jakby poszukiwali pracownika do wszystkiego w jakieś firmie produkcyjnej, a nie biurze rachunkowym czyli lampeczka się zapala. Co do samej
  • Odpowiedz
  • 0
@LezliNilsen: właśnie tak myślałem xD

#!$%@? w tym kraju jedyne co się opłaca to zostać jakimś ultra skillowym programistą xD

Mam wrażenie że te 5-10 lat temu było dużo łatwiej znaleźć nie-fizolską pracę za normalne pieniądze niż teraz.
  • Odpowiedz
supermarkecie bedziesz do konca zycia tyral za 1k euro, a ksiegowy przebuja sie za 4k brutto 1-2 lata i znajdzie cos lepszego jezeli bedzie mu zalezalo


@nairoht: szansa to główny księgowy w większej firmie. Ale tutaj oprócz skili, trzeba się z przypadku z kimś/gdzieś zakrecić, bo to nie jest robota, gdzie ludzi znajduje julkaHR na necie. Główny księgowy to osoba zaufania w firmie i zostanie nim pare % z klepaczy faktur.
  • Odpowiedz
@AndrzejBabinicz Co pasek płacowy ci wysłać? Którego nie mam w tamtym miesiącu gdzie byłem na L4 2 tygodnie dostałem największą wypłatę 4,6k netto jest ona rozbita na 2 przelewy podstawa + premia ale nie wiem czy ma to dla ciebie jakiekolwiek znaczenie. Natomiast na magazynach się już tak zarabia za mniej niż 4k mało kto pracuję bo się to nie opłaca
  • Odpowiedz