Wpis z mikrobloga

Towarzyszki i Towarzysze, Rodacy? Sejm ma przede wszystkim służyć tym Polakom... którzy są po naszej stronie. He he
Dlatego kazałem wypuścić Włodka z pierdla, gdzie go zamkli za łapówkę 5 milionów. Tia... Wszystkie sądy w Polsce są pisowskie i ścigają za łapówki, ale my to zmienimy. To znaczy, nie że zmienimy bo łapówki, tylko bo pisowskie.
Coś tu chyba zamotałem, ale wyjaśnię to w podkaście.
Wracając do sedna - gdyby Włodek był winny, to by mu Unia nie dała mandatu, a dała. Tak czy nie? Włodek jest już w Brukseli, bo jutro ważne głosowanie ws. praworządności w Polsce.
Z Bogiem.
#holownia #bekazlewactwa #towywybraliscietychpajacow #polityka
Pobierz ulan_mazowiecki - Towarzyszki i Towarzysze, Rodacy? Sejm ma przede wszystkim służyć t...
źródło: TAJk9kpTURBXy83ZDhlYTFmNmZkZTM3MWY0Y2NjMTg1ZDUzYWY0MjkyYS5qcGeSlQPMRADNBvHNA-iTBc0EsM0CWN4AAaEwAQ.jpeg
  • 70
w momencie gdy stawiane są mu zarzuty o łapówkarstwo czy nie?


@TheOneWhoKnocks: jest podejrzany, nie postawiono mu zarzutów. Za to pozbawiono go swobód przez 9mc. Pół wykopu krzyczy że maseczki to był bezprawny zamordyzm a pozbawianie kogoś wolności na 9mc ot tak to już jest ok.

Rozumiem, że jak Duda kogoś tam ukaskawi to też tak będziesz pisał


@pwone: tutaj nikt nikogo nie ułaskawił bo nikt nie został skazany. Ba!
@newerty tak tak, broń dalej łapówkarza. Ja #!$%@?, rozkład społeczeństwa po całości. Niemcy mogą się tylko cieszyć.
To samo, pajace robocie z Grodzkim.
Tusk miał rację, Polskość to nie normalność.
Wszędzie narzekacie że #!$%@? Kraj z dykty, a gdy przychodzi co do czego, to sami uklepujecie to gówno. To się kiście w tym gównie
tak tak, broń dalej łapówkarza.


@TheOneWhoKnocks: nikogo nie bronię, chłop mi koło dupy lata. Tym bardziej że śledztwo będzie się nadal toczyło a gość w wypadku ewentualnego procesu będzie odpowiadał z wolnej stopy. Jedyne czemu się sprzeciwiam to irracjonalnemu pozbawianiu ludzi wolności.

Poza tym a co jeżeli chłop by przesiedział w areszcie 9-12 mc po czym okazałoby się że jest niewinny? Myślisz że nie wystąpiłby o odszkodowanie? Kto by za nie
@newerty właśnie, jako obywatelowi ma Ci nie latać koło dupy taka sprawa, masz jednoznaczne potępiac takie zachowanie, jeżeli chcesz żeby twoje dzieci żyły w zdrowym kraju z perspektywami. Ale ty i Tobie podobni, w ramach doraźnych zemst, postawieniu na swoim, niszczycie to państwo. Polska ma w tym długą tradycję.
@TheOneWhoKnocks: naucz się czytać z jakimś zrozumieniem. Chociaż minimalnym. Po raz pierwszy i ostatni tłumaczę. Stwierdzenie 'chłop mi koło dupy lata' oznacza że nie interesuje mnie jego los a nie praworządność i korupcja.

Zdrowy kraj to nie jest kraj w którym każdy podejrzany ląduje w areszcie śledczym na nieokreślony czas. Równie dobrze ty mógłbyś w nim wylądować za podejrzenie czegoś.

Zdrowy kraj to kraj w którym jeżeli są dowody na popełnienie
jest podejrzany, nie postawiono mu zarzutów.


@newerty: bycie podejrzanym (i jednocześnie możliwość wsadzenia na tymczasowe aresztowanie) zaczyna się właśnie od postawienia zarzutów. Natomiast nie wniesiono aktu oskarżenia i nie wydano wyroku skazującego.
A dopiero prawomocne skazanie (i to też nie za każde przestępstwo) powoduje pozbawienie prawa wybieralności, jak również wygaśnięcie / utratę z mocy prawa już uzyskanego mandatu.
I nie za bardzo da się do tego podejść inaczej. W przeciwnym wypadku
Nie jestem prawnikiem i nie znam procedur ale co najmniej nielogicznym jest przetrzymywanie kogoś wbrew jego woli przez tak długi czas bez wyroku skazującego. Rozumiem areszt tymczasowy na czas zabezpieczania dowodów, ale wszystko ma swoje granice i takie zabezpieczanie nie może trwać wiecznie


@newerty: to zdecydowanie prawda. W Polsce tymczasowe aresztowanie jest nadużywane w zasadzie we wszystkich sprawach - od poważnych afery korupcyjnych i przestępczości zorganizowanej, aż po zwykłych sebixów którzy
@newerty oni Tuska 15 lat nie mogą zamknąć, mając wszystkie karty w ręce, to po 9 miesiącach czego oczekujesz? Nie wiadomo, czy tyle czasu starczyło pisowskim "MIŻDŻOM" na przeczytanie akt. Nie mówię o ZROZUMIENIU tekstu pisanego, bo z tym kuleli od lat. Ale o samo przeczytanie chodzi.