Wpis z mikrobloga

  • 0
@ly000: Niektórzy mają wpisane i więcej, to i tak jest wersja light. Niemniej i tak bardzo chciałbym móc powiedzieć, że znam "tylko" dwa języki.
@Kamenes:
Najczęściej wygląda to jakoś tak:
- Napisał maturę rozszerzoną z angola na 90% (ale 70 w mowie) - leci C2, przecież zara Shakespeare'a przebije
- Zaliczył niemca na 4,5 - C1 jak w mordę strzelił, zaufaj mi
- No i ma wysoką rangę na Duolingo w francuzie - to panie, lekką ręką B2
- Zna też C+, bo w końcu na zaliczenie napisał kalkulator co nie tylko kalkuluje, ale nawet
@Kamenes: Miałem taką znajomą, która ma wpisane w LinkedIna, że zna 3 języki obce, niemiecki i francuski (na poziomie zaawansowanym) oraz angielski "pełna biegłość zawodowa". Przy czym jej zaawansowany niemiecki wygląda tak, że ja po niemiecku potrafię więcej powiedzieć i napisać, gdzie swoją przygodę z tym językiem skończyłem 10 lat temu, a ostatnie lata nauki tegoż języka polegały na #!$%@? się na lekcjach, bo miałem inne przedmioty do nauki na maturę.
skąd ci ludzie


@Kamenes: kłamią. Tak ja ci powyżej już wytłumaczyli. Tylko oni nawet nie wiedzą, że kłamią, potem przyprowadzasz znajomego native'a do takich normików i się okazuje, że musisz tłumaczyć z angielskiego na polski, gość miał pythona i jave na studiach, ale patrzy z zaskoczeniem jak piszesz makro do excela itd.

ALE... 3 lata licencjatu po maturze i masz to średnie z "dwoma jezykami programowania i big data". Są ludzie,
@Aramil: akurat angielski to masz przed rekrutacją w BIG4 testy językowe określające poziom słuchanie pisanie itd + numeryczne + werbalne więc oszukiwanie nic nie da bo wszystko wyjdzie tam + rozmowa o pracę co prawda tylko kilka zdań po angielsku. Debili nie biorą ale możecie uprawiać COPE o oszukiwaniu
@LifeReboot Tutaj plusik. Ogólnie często ludzie kłamią, ale szczególnie przy kwestiach technicznych prawda szybko wychodzi na jaw.
Mimo wszystko dużo też jest osób zdolnych, które mają ambicje, albo są dobrze pokierowani przez rodziców. Na przykład w Szwajcarii bardzo popularne jest, że już dzieci/młodzież znają 3-4 języki na poziomie komunikatywnym. Pamiętajmy, że co raz częściej w Polsce występują rodziny/małżeństwa mieszane z różnych krajów i nauka języka drugiej połówki jest dośc naturalna. Dzieci wtedy