Wpis z mikrobloga

#upc #play #internet #wakacje #airbnb #siecikomputerowe #siecikomorkowe

Ale pazerne chamstwo.

Play kupiło UPC i teraz wyłączy WiFi Free. Po to, żeby każdy korzystał z ich płatnego internetu mobilnego.

A to była taka dobra opcja. Jedziesz sobie na wakacje i jak byłeś w zasięgu, to miałeś internet za darmo. A ze swojego domu mogłeś udostępnić innym.

Z bezpieczeństwem ani transferem nie było problemów przez tyle lat, więc na pewno to nie powód.

Dla wszystkich jest gorzej: musisz płacić, zapychasz sieć mobilą i ci co rzeczywiście potrzebują to mają gorzej, to nawet jest nieekologiczne, bo nieoptymalne wykorzystywanie zasobów. Jedynymi wygranymi jest Play, bo więcej zarobi.
mk321 - #upc #play #internet #wakacje #airbnb #siecikomputerowe #siecikomorkowe

Ale ...

źródło: IMG_20231116_151210

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 3
@inzynier_robert: nie za darmo. Ja udostępniam komuś, a ktoś mi.
UPC na tym zarabiało, bo przecież ktoś musiał płacić za internet, żebym ja mógł z niego korzystać.
Jak komuś to nie pasowało to mógł wyłączyć.
To nie UPC za to płaciło, tylko klienci. Nie było za darmo.
  • Odpowiedz
@mk321: A z tymi bucami t jaknajmniej wspolnego. ak mnie chcieli orznac na kase to zaraz ucieklem.

pazerność to żądanie rzeczy za darm


@inzynier_robert: Nie miales opcj korzystania z cudzego internetu jesli sam nie udostepniles takiej mozliwosci. Wiec jakie za free?
  • Odpowiedz
  • 0
@inzynier_robert: jak ktoś kupi ci batona w Biedronce i ci go da, to powiesz, że dostałeś za darmo batona od Biedronki? I dlatego Biedronka może zakazać sprzedaży batonów, bo niby były za darmo? Weź trochę logiki.
  • Odpowiedz
@mk321: Bardzo dobrze, że to likwidują! UPC Wi-Free to największa patologia technologiczna jaka powstała i to była pierwsza rzecz którą wyłączałem w moim routerze do czasu aż nie zablokowali możliwości wyłączania tego syfu.
Założenia były niby dobre, ale efekt był taki, że wszystkie routery #!$%@?ły kanały tymi sieciami.
W dużych osiedlach gdzie wszędzie było duże zatrzęsienie routerów UPC to bez dedykowanego routera mogłeś mieć problemy z Wifi wychodząc do drugiego pokoju
  • Odpowiedz
@ChalwaWielkiejWolsce: To nie problemy plebsu, bo jest wielu ludzi których stać na dobry router ale nie wiedzą nawet o tym, że go potrzebują. To po prostu brak technologicznej wiedzy. I nie można winić tych ludzi, że jak płacą za usługę to chcą żeby wszystko działało out of the box bez dodatkowych zakupów i konfiguracji. A na infolinii UPC nie powiedzą im, że sorry ale daliśmy Wam #!$%@? router i zaśmiecamy kanały
  • Odpowiedz
@mk321: Zaraz, to jezdzisz na wakacje tam gdzie tylko jest upc? Albo jesli kolo hotelu czy pesjonatu nikt nie ma upc to bedziesz specjalnie chodzil za darmowym internetem zamiast sobie miec kilkanascie/kilkadziesiat giga internetu w pakiecie z rozmowami bez limitu?
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister: kto powiedział że tylko tam?
Mówię, że jak akurat jest.

Zobacz tagi. Nie hotel, tylko Airbnb. Jak jesteś w mieszkaniu to duże prawdopodobieństwo, że ktoś obok ma UPC.

Ty jeździsz tylko na wakacje all inclusive do hoteli? xD
  • Odpowiedz