Wpis z mikrobloga

#niemiecki #niemcy #jezykiobce
Ile czasu mniej więcej na naukę niemieckiego od zera do B2?
Wiem że zależy to od predyspozycji, systematyczności, metody, samozaparcia jednak ktos może jest w stanie z autopsji napisać ile mu zajęło( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 7
  • Odpowiedz
@Padoks: ja angielskekgo uczę się od 0 po 2.5 miesiącach idzie czytać jakoś słabo do tego całkiem dobrze rozumienie ze słuchu i coś tam już gadam. Tylko że nawet w pracy słucham podcastów. Wydaje mi się że b2 to kwestia 6-8 miesięcy. Tu bardziej chodzi o to że jedno słowo zapamiętasz za 10 razem a inne nawet jak 400 razy usłyszysz to nie ogarniesz go. Na wyższych poziomach trzeba już zacząć
  • Odpowiedz
@Padoks: Tak jak piszesz, ogromne znaczenie ma systematyczność, samozaparcie i poukładanie, tak jak przy nauce każdej nowej rzeczy. Jeśli chodzi o zdobycie poziomu, to również ma znaczenie, czy ma być to tylko , ze tak powiem `Kwit` czy pewność, ze umiesz. Tzn., ze umiesz każdy rzeczownik z rodzajnikiem i liczba mnoga, każdy czasownik w trzech czasach - jak mantrę. i pełną gramatykę, również. Najciężej właśnie przebrnąć przez pełen fundament
  • Odpowiedz
@Padoks: kurs integracyjny od zera do b1 że zdanym telc na b1 to jakieś 8 miesięcy nauki.
B2 to tluczenie samej gramatyki, więc dużo firm bierze do roboty ludzi już z mocnym b1, bo b2 w domu to ciężko się nauczyć i szybciej to się zda pracując z Niemcami gdzie można trenować sobie na żywo.
  • Odpowiedz
ale bez zająknięcia.


@Beti-niemiecki: a czy nie jest efektywniejszym nastawienie, aby być tylko good enough, bo większość rzeczy i tak utrwali się jeszcze po drodze? Oczywiście ludzie różnią się "progiem bólu", co w przypadku zajęć w grupie bywa problematyczne, ale te szkolne tłuczenie zadań na papierze zawsze wydawało mi się jednym wielkim meh.
  • Odpowiedz