Wpis z mikrobloga

Jakby mi ktoś powiedział 7 lat temu, ze w 2023 trzeba będzie mieć przygotowana bańkę aby zacząć myśleć o mieszkaniu na avii, to parsknąłbym śmiechem xD Na screenie mieszkania 45-60m. Kiedy osiedle zaczynało się budować, to metr chodził po 4-5k. W skali miasta, jeśli nie masz w tej chwili 800k, to chyba faktycznie jesteś skazany na kawalerkę lub mieszkanie w ruinie - #!$%@?
#nieruchomosci #krakow
Kutafonix215 - Jakby mi ktoś powiedział 7 lat temu, ze w 2023 trzeba będzie mieć przy...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-15 o 21.05.04

Pobierz
  • 13
@Kutafonix215 @bartez_94 Śmiano się kiedyś a czas pokazał że Avia w porównaniu do tego co dzisiaj budują deweloperzy to bardzo dobrze zrobione osiedle.

Porównaj sobie Avie do np nowych bloków na Piastów lub centralnej. Na Avii masz wszystko, zaczynając od kilku placów zabaw dla dzieci, cała masa lokali usługowych (piekarnie, restauracje, Empik, prywatny dentysta itd). Każdy blok ma w środku ładny zielony dziedziniec a nie zabudowany parkingiem. Odległości między blokami również większe
@tuzq: mnie nie musisz przekonywać, mimo ze nie jestem jakimś fanem avii, to rozważałem tam ze dwa mieszkania w ostatnich latach. Kiedyś lokalizacja średnia, dziś top jeśli chodzi o nowe budownictwo. Jak sobie to porównuje do jakiejś górki narodowej, plaszowa czy Pradnika białego, to niebo a ziemia. No ale nie zmienia to faktu, ze w czasach kiedy się to budowało była beka - mały stosunek miejsc postojowych do mieszkań, brak terenu
@Kutafonix215: szczerze powiedziawszy to Avia nie jest takim złym miejscem do życia, o ile ma się mieszkanie gdzieś z widokiem na zewnątrz osiedla. Bo mając wciśnięte niskie piętro gdzieś w środku to może być problem.

Dojazd do centrum 15min trajka, blisko centrum handlowe, trzy duże markety, miejsca do spacerowania.
Problemy z Avią mają głównie ludzie którzy tam nie mieszkają xD mieszkałem tam chwilę, wszystko pod nosem, nie odczuwasz braku auta. No i jedne z lepszych burgerów w okolicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)