Wpis z mikrobloga

Pytanie: Kiedy się skończyło, że w Internecie wszyscy jesteśmy na ty?

Czy to przez dziadersów co sobie konto na twiterze/facebooku założyli i chcą by się do nich zwracało Pan i Pani?
Czy to ja jednak jestem dziadersem, że uważam, że powinno być na ty na kiedyś?
Czy może mam spaczony przez korporacje/pracę mózg, gdzie do wszystkich, niezależnie od pozycji, mówi się zawsze na ty.

#pytanie #internet #twitter #etykieta
lecho182 - Pytanie: Kiedy się skończyło, że w Internecie wszyscy jesteśmy na ty? 

Cz...

źródło: naty

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@lecho182: jak ja nie szanuje odpowiedzi „nie przypominam sobie, żebyśmy byli na „ty”” (°°
Nic to wg mnie do dyskusji nie wnosi oprócz wiedzy, z kim się ma do czynienia.
  • Odpowiedz
@lecho182: kiedyś, kiedy ktoś popełnił w Internecie faux pas, odsyłało się go do Netykiety. Była ona akceptowana przez "społeczność" internetową jeszcze w czasach, kiedy teoretycznie było się anonimowym, ale liczba użytkowników różnych forów/usenetu była dość ograniczona.
Teraz nikt nie zwraca uwagi na Netykietę...
Kiedyś to było...
  • Odpowiedz
@lecho182: Parę miesięcy temu się do mnie na grupie osiedla jakaś Grażyna spruła, że nie jesteśmy na "Ty" gdy zwróciłem jej na coś uwagę. Grzecznie wytłumaczyłem, że to element netykiety, a ona wyskoczyła, że ona zna netykietę, a ja powinienem się nauczyć kultury i jeszcze jakieś inne Grażki lajkowały te jej pewne siebie wysrywy o młodych (35 lat here xD)... Od dawna uważam, że na internet powinna być jakaś licencja...
  • Odpowiedz
@Reynolds: wnosi info o osobie, ale w przedmiocie dyskusji merytorycznie to nic. To taka odpowiedź w stylu:
- 2+2=4
- nie! 2+2=10!
- no nie, patrz (udowadnia)
- a ty masz brzydki ryj i nie jesteśmy na ty!!!

XDDD ja to tak widzę
  • Odpowiedz