Wpis z mikrobloga

Wiem że "fajnopolacy" to określenie powiązane ściśle z tematami Ukrainy, ale idealnie też pasują do większości polaczków w marketach xD

Obnoszą się z tym swoim "dziękuję" jakby nie wiem co zrobiła XDDDD czaicie ze to jest jej obowiązek, ona tam pracuje i nie jest to jej przejaw dobroci? Po co dziekujecie? W kasie samoobsługowej też mówicie dziękuję?

#bekazpodludzi #niepopularnaopinia
  • 53
Wiem że "fajnopolacy" to określenie powiązane ściśle z tematami Ukrainy, ale idealnie też pasują do większości polaczków w marketach xD


Obnoszą się z tym swoim "dziękuję" jakby nie wiem co zrobiła XDDDD czaicie ze to jest jej obowiązek, ona tam pracuje i nie jest to jej przejaw dobroci? Po co dziekujecie? W kasie samoobsługowej też mówicie dziękuję?


@Goronco: ocho na Ukrainie, Białorusi i w Rosji nic się nie mówi w sklepie.
@open_or_die: No dla mnie to już przesada. Nie mam specjalnej ochoty wchodzić w interakcje z obcymi ludźmi gdy nie jest to potrzebne oraz nie życzę sobie, by ktoś je na mnie wymuszał. W sklepie czy w urzędzie i tak muszę w nią wejść więc należy zadbać, by przebiegała ona w miłej atmosferze stąd te wszystkie "dziękuje" i "do widzenia" ale na ulicy wara ode mnie uśmiechnięte pajace. Mam nadzieje, że takie
@Goronco: Posłuchaj - od kiedy bycie uprzejmym i miłym dla postronnych ludzi to przejaw "fajnopolactwa", a nie po prostu wysokiej kultury osobistej? Przez takie podejście społeczeństwo nie rozwija się tak, jak gdyby mogło, gdyby wszyscy Polacy byli dla siebie sprzymierzeńcami, byli dla siebie uprzejmi i empatyczni, a nie łypającymi na wszystkich wrogami.
@Goronco pytanie XD, podchodzę do kasy samoobsługowej i zanim zacznę kasować to mówię maszynie dzień dobry, a jak już mi wydrukuje paragon to się z nią żegnam ( ͡ ͜ʖ ͡)