Wpis z mikrobloga

hej mam taki problem z spadkiem.
mój dziadek odszedł parę dni temu i spisał wszystko na testamencie na mojego brata (do podziału ze mną ale to już między sobą mamy się dzielić) i sytuacja jest taka że mieszkam za granicą, nie mam możliwości przyjechać na czytanie testamentu a podobno muszę na nim być. czy jest jakaś możliwość żeby nie przyjść? jestem w Polsce jeszcze 2 dni a nie damy rady ogarnąć tego jutro czy z rana w środę.
rozmawiałam z notariuszem żeby odrzucić spadek ale spadku nie ma, bo jest testament więc muszę być tak czy siak. nie mam możliwości już wziąć urlopu w tym roku bo wszystko wykorzystane, co teraz?
#notariusz #prawo #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
. nie mam możliwości już wziąć urlopu w tym roku bo wszystko wykorzystane, co teraz?


@Nooiiizy: przysługuje Ci jeszcze rocznie 16 godzin tak zwanej "siły wyższej" płatne 50%. Czyli dwa dni wolne płatne jak jeden. Oczywiście mówię o polskim prawie pracy, jeśli pracujesz za granicą to nie mam pojęcia
  • Odpowiedz
@Nooiiizy: skoro nie jesteś w testamencie to nie rozumiem po co miałabyś być przy jego otwarciu. A jeśli faktycznie tak jest to zawsze można przeprowadzić ogłoszenie testamentu przez sąd.
  • Odpowiedz