Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dziewczyna mi powiedziała jak byliśmy w górach żebym zakładał czapkę bo zimno. Ale ja wiem jaki był jej powód. Mówiła to często, nie z troski ale dlatego żeby ludzie nie widzieli że idzie z zakolakiem (norwood 5 here). Również do zdjęcia na insta mówiła mi żebym założył czapkę. Nie wiem czy sobie dobieram do głowy ale jak jeszcze miałem włosy (jesteśmy 5 lat w związku ) to nigdy, nawet przy ostrym mrozie jak byliśmy na nartach w zimie nie odnosiła się do mnie z taką "troską" jak teraz. Nie wiem co mam robić teraz. Nie chcę z tego powodu robić awantury ani rozmawiać bo obawiam się najgorszego a szkoda mi takiego związku z tak długim stażem.
#przegryw #zwiazki #zakola



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
@mirko_anonim ona przejęta opiniami innych, Ty z kompleksami. Czego się obawiasz w rozmowie? Że powie Ci, że nie podobają jej się Twoje zakola, albo uważa, że głupio wyglądasz z zaczeską? Tobie też się przecież te zakola nie podobają ¯_(ツ)_/¯
@mirko_anonim jak wyżej zaznaczyłam - czymś innym jest spokojne porozmawianie o wzajemnych "deficytach" w urodzie, czymś innym wyśmiewanie, dziwne sugestie itd.
I tak, chciałabym usłyszeć od partnera W DELIKATNY sposób, że przytyłam, moje piersi wyglądają gorzej albo nietwarzowo mi w najnowszej fryzurze.
Tak samo w drugą stronę - jeśli nie pasowałoby mi coś w partnerze - w możliwie dyplomatyczny sposób podjęłabym temat.

(Dotyczy to w szczególności aspektów aparycji, które zmieniają się w
Anonim (nie OP): @xentropia, moim zdaniem zbyt lekko podchodzisz do takich spraw.
No i co byś zrobiła jakby partner powiedział ci, że wisi ci biust, ty też widzisz, że wisi.
Podjęłabyś się operacji? Zrobiłabyś silikon z naturala?

To nie są proste sprawy, wiele ludzi ma kompleksy. Podjęcie decyzji o operacji nie jest łatwe.
Sama przecież miałaś problemy z odżywianiem. I co, uważasz, że w czasie twoich kompleksów na temat wagi
@mirko_anonim jeśli już chcesz konkretnie ten wiszący biust trochę mogą pomóc ćwiczenia i masaże. Następnie są zabiegi ujędrniające, zabiegi z kwasem hialuronowym, wypełnienie własnym tłuszczem. Dopiero później operacja i silikon. Więc podjęłabym się najpierw mniej radykalnych rozwiązań.

Podobnie jak z łysieniem - jest możliwość innej fryzury, minoxidilu itp. aż wreszcie przeszczep.

W czasach problemów z odżywianiem chciałabym od partnera usłyszeć, że się martwi bo ostatnio znacznie przytyłam/schudłam i czy może mi w
Anonim (nie OP):

Może przez to mam niską empatię w takich sprawach.


@xentropia, to jest właśnie coś, czego ludzie nie rozumieją. Uważają, że jak oni poradzili sobie z czymś to od razu spada im w dół empatia do innych.
Bardzo rzadko spotykam się z szacunkiem do czyjegoś problemu, ile to razy słyszało się/czytało, że jak ktoś sobie z czymś poradził to automatycznie jest to błahostka.
A na wykopie to nagminne
@mirko_anonim uważam, że jeśli ktoś nie ma opanowanego radzenia sobie z kompleksami to nie jest na tyle dojrzały żeby wchodzić w (poważne) zawiązki. Uważam, że ktoś kogo paraliżuje rozmowa z partnerem o czymś potencjalnie przykrym nie jest wystarczająco dojrzały żeby wchodzić w związki.
Ale skoro ktoś już wszedł (i jest w tej relacji 5 lat - czyli nie jest to jakiś przypadek/próba) i w dodatku zdecydowanie odrzuca rozmowę jako formę rozwiązania to
Anonim (nie OP): @xentropia wydaje mi się że dojrzała osoba sama potrafi powiedzieć co jej się nie podoba a nie udawać "troskę". Ale mi mogą się nie podobać, poza tym mieliśmy kiedyś rozmowę na początku związku że będziemy razem mimo wszystko, nawet jak będziemy gorzej wyglądać z czasem


· Akcje:
Anonim (nie OP): @xentropia, co do Twojej ostatniej wypowiedzi, wychodzi na to, że bardzo dużo osób nie powinno być w związkach, a szczególnie różowe( ͡° ͜ʖ ͡°)
Według mnie nie powinno być takich sytuacji między partnerami, że ktoś wymusza na kimś pewne zachowania.
Z kompleksami nie jest łatwo się oswoić.
Podam Ci przykład moich rodziców. Ojciec ożenił się z kobietą, która jest bardzo niska (ma 157
@mirko_anonim tak, dojrzała osoba umie sama powiedzieć.
Jednak odpowiedzialność mamy tylko za swoje zachowania. Więc w sytuacji gdy druga strona robi podchody do tematu, jakieś zaczepki zamiast reagować agresją i oskarżeniami warto porozmawiać bezpośrednio o temacie wywołującym te zachowania.

Zgadzam się też, że nie powinno się wymuszać zachowań na parterze - ale tutaj wracamy do pierwszego - jeśli czujemy, że coś jest na nas wymuszane - musimy to drugiej osobie zgłosić i