Wpis z mikrobloga

#medycyna #a-----l #p--o

Mam taki polacki pato-zwyczaj, że 2-3 razy w tygodniu wypijam 2 piwa lub 2 drinki z w----y do jakiegoś filmu lub gierki. Nie przekraczam tej dawki bo po większej ilości robię się zamulony lub robi mi się nie dobrze.
Zauważyłem jednak istotną rzecz. Po piwie wstaje rano obolały i nie wyspany - boli mnie kark, głowa, nasila mi się bruksizm (czuje w mordzie jakby piasek bo zdartych plombach). Po drinkach natomiast jest zupełnie inaczej - czuję się fantastycznie!
Czy to możliwe, że chmiel zawarty w piwie tak destrukcyjnie na mnie działa? Powoduje zaburzenia napięcia mięśni podczas snu (spastyczność) lub odwrotne - robię się zbyt wiotki, nie kontroluje pozycji w której śpię, naciągam więzadła i ścięgna. Może też chodzi o sny? Może po piwie mam jakieś flashbacki z krindżowych sytuacji z podstawówki lub szkoły średniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ma ktoś podobne refleksje?
Zorganizowany_chaos - #medycyna #a-----l #p--o

Mam taki polacki pato-zwyczaj, że 2-3...

źródło: alkopani

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zorganizowany_chaos Jakie piwa pijesz, że sądzisz, że tam jest chmiel? xd
Strzelam, że p--o odwadnia bardziej niż inne alko, tzn działa moczopędnie. Częściej się chodzi sikać. Wraz z moczem wydala się pewnie jakieś składniki mineralne, mikroelementy. Protip to zawsze po alko (a nawet w czasie picia) pić wodę mineralną. No i zjeść coś, nawet jakieś owocki. Ja to praktykuje bez względu na ilość i rodzaj alko i wszystko ok. Dla przykładu
  • Odpowiedz
@Vadzior:

Jakie piwa pijesz, że sądzisz, że tam jest chmiel? xd

np. Żywiec Apa
Z tym moczopędem to nie mit? Przecież 2 piwa to litr płynu - to normalne, że po takiej ilości wypitej w krótkim czasie chce się szczać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kiedyś czytałem, że p--o dobrze nawadnia + ma w sobie moc minerałów potrzebnych do życia także ten...
  • Odpowiedz
@Zorganizowany_chaos Nie mam ma to żadnych dowodów. Po prostu widzę, że inaczej sikam jak siedzę przy stole i wypije 3 herbaty i sok/cole, a inaczej przy dwóch piwach. Co do tych składników w piwie to zależy jakiej wody używają. Myślę, że tu a-----l działa moczopędnie/odwadniająco. Po prostu przy piwie wchodzi więcej płynu który wydalisz i przepłuczesz mikroelementy. Drink to mniejsza porcja płynu i tak się mniej tego wydala. Przy następnej okazji
  • Odpowiedz
@Zorganizowany_chaos: może i dwa piwa to litr płynu, ale w moim przypadku jak wypiję litr czegoś innego, coli wody herbaty, to nie chce mi się tak szybko sikać. Po piwie jednak bardziej, i nawet jeśli jest to 1:1 tyle ile wlałeś i wysikałeś, to dalej jest to niekorzystne. Dodatkowo p--o też szybciej trafia do mózgu
  • Odpowiedz
@Walon7: w Polsce picie podprogowych dawek alkoholu to już alkoholizm, a we Francji czy Włoszech jak walą w środku dnia, do obiadu, codziennie winiacza to tylko 'taka kultura'.
Skrajności i widzenie wszystkiego na czarno i biało to też patologia... mentalna
  • Odpowiedz
@Wychwalany Nie, ale to brzmi, jak odcinek Rodziny Zastępczej, gdzie Jędrula dostał od lekarza "dietę": golonka i p--o.

Jedyne, co tutaj mogłoby się zadziać, to alergia na składniki piwa: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże. Bez testów nie stwierdzisz. Poza tym różnic w przyjmowanym alkoholu nie ma, oprócz tego, że w---a jest dużo gorsza - jest dużo cięższa w woltaż przy niskiej objętości. P--o może mieć 0%, 2.5%, 8%, 15%. W przypadku
  • Odpowiedz
@Zorganizowany_chaos

dla was to nawet 1 p--o w tygodniu to alkoholizm xD

Szkoda strzępić ryja nawet...


Pijesz prawie co drugi dzień. Źle się po tym czujesz, ale nie przyjdzie Ci do głowy, że może trzeba przestać. To nic a nic nie brzmi jak alkoholizm. Powodzenia Miras
  • Odpowiedz