Wpis z mikrobloga

#medycyna #alkohol #piwo

Mam taki polacki pato-zwyczaj, że 2-3 razy w tygodniu wypijam 2 piwa lub 2 drinki z whisky do jakiegoś filmu lub gierki. Nie przekraczam tej dawki bo po większej ilości robię się zamulony lub robi mi się nie dobrze.
Zauważyłem jednak istotną rzecz. Po piwie wstaje rano obolały i nie wyspany - boli mnie kark, głowa, nasila mi się bruksizm (czuje w mordzie jakby piasek bo zdartych plombach). Po drinkach natomiast jest zupełnie inaczej - czuję się fantastycznie!
Czy to możliwe, że chmiel zawarty w piwie tak destrukcyjnie na mnie działa? Powoduje zaburzenia napięcia mięśni podczas snu (spastyczność) lub odwrotne - robię się zbyt wiotki, nie kontroluje pozycji w której śpię, naciągam więzadła i ścięgna. Może też chodzi o sny? Może po piwie mam jakieś flashbacki z krindżowych sytuacji z podstawówki lub szkoły średniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ma ktoś podobne refleksje?
Zorganizowany_chaos - #medycyna #alkohol #piwo

Mam taki polacki pato-zwyczaj, że 2-3...

źródło: alkopani

Pobierz
  • 29
@Zorganizowany_chaos Jakie piwa pijesz, że sądzisz, że tam jest chmiel? xd
Strzelam, że piwo odwadnia bardziej niż inne alko, tzn działa moczopędnie. Częściej się chodzi sikać. Wraz z moczem wydala się pewnie jakieś składniki mineralne, mikroelementy. Protip to zawsze po alko (a nawet w czasie picia) pić wodę mineralną. No i zjeść coś, nawet jakieś owocki. Ja to praktykuje bez względu na ilość i rodzaj alko i wszystko ok. Dla przykładu wczoraj
@Vadzior:

Jakie piwa pijesz, że sądzisz, że tam jest chmiel? xd

np. Żywiec Apa
Z tym moczopędem to nie mit? Przecież 2 piwa to litr płynu - to normalne, że po takiej ilości wypitej w krótkim czasie chce się szczać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kiedyś czytałem, że piwo dobrze nawadnia + ma w sobie moc minerałów potrzebnych do życia także ten...
@Zorganizowany_chaos Nie mam ma to żadnych dowodów. Po prostu widzę, że inaczej sikam jak siedzę przy stole i wypije 3 herbaty i sok/cole, a inaczej przy dwóch piwach. Co do tych składników w piwie to zależy jakiej wody używają. Myślę, że tu alkohol działa moczopędnie/odwadniająco. Po prostu przy piwie wchodzi więcej płynu który wydalisz i przepłuczesz mikroelementy. Drink to mniejsza porcja płynu i tak się mniej tego wydala. Przy następnej okazji picia
@Zorganizowany_chaos: może i dwa piwa to litr płynu, ale w moim przypadku jak wypiję litr czegoś innego, coli wody herbaty, to nie chce mi się tak szybko sikać. Po piwie jednak bardziej, i nawet jeśli jest to 1:1 tyle ile wlałeś i wysikałeś, to dalej jest to niekorzystne. Dodatkowo piwo też szybciej trafia do mózgu
@Wychwalany Nie, ale to brzmi, jak odcinek Rodziny Zastępczej, gdzie Jędrula dostał od lekarza "dietę": golonka i piwo.

Jedyne, co tutaj mogłoby się zadziać, to alergia na składniki piwa: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże. Bez testów nie stwierdzisz. Poza tym różnic w przyjmowanym alkoholu nie ma, oprócz tego, że wódka jest dużo gorsza - jest dużo cięższa w woltaż przy niskiej objętości. Piwo może mieć 0%, 2.5%, 8%, 15%. W przypadku problemów