Wpis z mikrobloga

Jeśli to nie fake to mnie zdziwko złapało lekkie.
Spodziewałem się tego że Pol najczęściej pojawia się na kanale, ale tego że kopytnik z padlistą są częściej od Stanowskiego to już nie do końca. W sumie patrząc z drugiej strony, pomijając fakt że Borek i Smokowski to chamy, to im się nawet nie dziwię aż tak że nie chcieli innego podziału. Narracja Krzyśka była taka że oni nic nie robią i nie wymyślają nic nowego, a statystycznie byli częściej od niego na kanale.
Dodajmy do tego fakt że oni pojawiali się tylko w sportowych wydawnictwach, ewentualnie hejt parkach, a Stano łapał się tematów o wiele bardziej nośnych, głośnych, niepowiązanych ze sportem.

Więc w sumie nie dziwię się teraz chłopakom że nie chcieli uzależnić się od wyświetleń, bo jako że brali udział tylko w sportowych wydawnictwach i hejt parkach to z automatu byli na przegranej pozycji. Mogli od tego odejść, ale co wtedy z ideą kanału SPORTOWEGO? Więc moze robili mniej i byli mniej kreatywni, ale ostatecznie to w programach pojawiali się częściej od niego. Z tej perspektywy Ksiek jest pazerny na kasę, aczkolwiek tego że Borek ze Smokiem są egoistycznymi burakami nikt nie będzie teraz odrzucał.

I też się zastanawiam, bo Krzysiek mówił o tej rywalizacji. Na co liczył? Że Smokowski weźmie Gozdyrę, a Pol Rymanowskiego i będą swoje Stanowski&Mazurek kręcić? Bo z całym szacunkiem, ale na tematach sportowych to nie ma szans żeby robić takie liczby co Stano, a dodawanie kolejnych tego typu formatów psułoby już całkowicie ideę sportową materiałów. Proste że program z Mazurkiem i dziennikarskie Zero będą łapać o wiele większe zasięgi, bo to jedyne formaty które pozwalały na komentowanie a to Pandora Gate, a to Janoszek, a to innych politycznych akcji którymi żyła Polska.

Nie wiem, naprowadźcie mnie jeśli Stano miał coś innego na myśli, może po prostu wymyślanie czegoś innego i kontynuowanie bardziej tego co się zaczęło, ale wciąż bywali w odcinkach częściej niż on, Pol np. o prawie połowę częściej. Więc też moim zdaniem narzucał im albo zerwanie całkowicie z wizerunkiem kanału na którym głównym nurtem będzie sport, albo po prostu wiedząc że jest to niemożliwe do spełnienia, chciał się posłużyć statystyką wyświetleń tylko dla podwyżki, rzucając szereg korzystnych dla niego argumentów.

Porównałbym to do rajdu, gdzie startowały autka o maksymalnej mocy 1,4 (maksymalnie zasięgi dla tematów sportowych) a tu przychodzi Stano który ma bestię z 3.0 V6 i nie ma szans by przegrać.

No i na koniec dodam że dla samego sportu w KS cały Stanowski był niezmiernie ważny, na Najmana przychodziło 20 razy więcej osób niż na inne programy, więc zawsze jakiś ułamek z nich zostawał, odpalając a to program o MMA który się wyświetlił dzień póxniej na głównej, a to cokolwiek innego. Aczkolwiek no trochę zachwiało to moje spojrzenie na to wszystko.

#kanalsportowy
michalxd21 - Jeśli to nie fake to mnie zdziwko złapało lekkie. 
Spodziewałem się tego...

źródło: obraz_2023-11-11_203356765

Pobierz
  • 92
@highsky: ale w tym wypadku to akurat nie smokowski i borek wystosowali zarzuty. Z drugiej strony spójrzmy, czy Stanowskiemu ktoś kazał wymyślać nowe rzeczy? Czy poranki są aż tak potrzebne? Czy bez kwartalnika dałoby się żyć? Zarobki byłyby mniejsze, ale nie o tyle by nie mieli z czego żyć, z resztą Stano sam przyznaje że jest pracoholikiem, a patrząc na to że w przeciwieństwie do Borka i Smokowskiego mógł cały swój
@michalxd21: No właśnie ja coś tak czułem, że tutaj jest pies pogrzebany, fajnie, że ktoś to podliczył. Z ciekawości patrzyłem na jego Excela i coś zaczęło mi lekko śmierdzieć. To zmienia postać rzeczy, bo Stanowski generował ogromne wyświetlenia ale jak się spojrzy właśnie na tę jego listę to prawie wszystko jest albo kompletnie niezwiązane ze sportem albo bardzo luźno (np. drama z Najmanem, odcinek o Rzeźniczaku). Jeżeli są jakieś rzeczy związane
@michalxd21: Tylko trzeba też wziąć pod uwagę ile prac trzeba wlozyc żeby przygotowac taki material o Janoszek a ile posiedzenie w studio na zywo i pogadanie na spontanie.
@michalxd21: to dobre pytanie. ale spółka powstała. zeby zarabiac. nie dla idei szerzenia sportu. Kiedy okazało się. że praca jednej osoby przynosiła nieporównywalnie większe zyski niż praca całej reszty. można by zadać pytanie jaki sens miał równy podział zysków. skoro stanowski mógłby rówinie dobrze robic to samo na wlasną rękę i zgarniać całe siano.
@michalxd21: nie zgadzam się, skoro mogli przegłosować usunięcie jego matki, czy nie wypuszczenie ostatniego M&S to skąd pretensje, że brał tematy nośne? Gołym okiem było widać ile on nagrywa vs Boras i spółka. Facet szukał, nagrywał, pracował. Oni cięli kasę na jego wynikach i nie dokładając nic od siebie. Stano to cynik, ale podparł siw faktami i jak do tej pory nie słyszałem, ani kontrargumentów, ani jakichkolwiek liczb ze strony spółki.
@michalxd21: nie oglądam już KS od dłuższego czasu, ale to też wygląda tak, że wszyscy oprócz Stana robią tylko programy w których gadają i nic więcej. Może programy Stanowskiego nie miały wiele wspólnego ze sportem, ale mimo wszystko wymagały szukania informacji, przygotowania się i montażu. Cała reszta przychodziła, siadała na kanapie i gadała, poza Polem który jeszcze od czasu do czasu przeczytał czat. Więc Stana być może było mniej (być może,
@Narcyz_: @hacco77 tylko właśnie to jest całe clou. Prawdopodobnie umowa była taka: dobra, będziemy robić programy, moc futbolu miała sporą oglądalność, ty smoku porobisz wywiady, ty michał coś o F1, ty mati coś o boksie, a ty krzysiu jakieś swoje przemyślenia o piłce. Ale największy format będzie oparty na żywo- zrobimy hejt parki, rozmowy z gośćmi z telefonami. Pamiętacie jak zarzeczny coś takiego robił? No właśnie. Tylko im dalej w las
@michalxd21: ale to chyba nie jest tak ze oni dostaja do prowadzenia programy tylko np w hejt parku maja kogos kogo sobie zaproszą więc stano zapraszal najciekawszych ludzi. Dodatkowo dla stana robota w ks to byla praca numer jeden dla smoka i bora wazniejsze byly teledyski, reklamy i siedzenie w studiu tvp lub komentowanie. Firma ma zarabiac hajs i stano robil wszystko zeby zarabiala jak najbardziej dywersyfikujac źródła dochodu więc byla
@mirasKo-Kalwario: Borek poza teledyskami jednak trochę roboty miał, Smoku 2 mecze L1 i szpadel padel. Nie no, podział na ligi był git, sam też np oglądałem w pandemię te programy marco gaccio o ligach 3 świata, ciekawe były. Mogli sobie pozwolić na zapełnienie ramówi, i to robili, i też moim zdaniem nie powinni patrzeć tylko na najwyższe wyświetlenia ale to uśredniać, żeby po prostu trzymać stały poziom.
Ze smokiem racja, na
@michalxd21: fakt boras i smokowski weszli do KS z mysla to my tu jestesmy twarzami, dla nas przychodzą sponsorzy i ludzie a jak ludzie nie przychodzą tu dla nas to #!$%@? z nimi bo najważniejsi są sponsorzy, zero jakiejś autorefleksji zastanowienia się, krytycznego spojrzenia. EGO TOP
@michalxd21 średnio reprezentatywny okres. Stana nie było podczas programów w trakcie mistrzostw (pojawiał się na chwilę). W ostatnich miesiacach też mocno ograniczył aktywność, gdy już planował odejście.


@Promilus: bo miał w dupie tematyke dla której ten kanał został stworzony czyli sport. Po aferze z najmanem (która została nakręcona przez Borka, i dzięki której stanowski złapał fejm) ogarnął że lepiej będzie brać jakichś debili typu ten Jasiu czy jak mu tam i
@michalxd21: a co do roboty Borka - spoko niech ma, ale niech się zdecyduje jak chce mieć firmę gdzie nikt nie zarabia więcej od niego to powinien taką firmę traktować priorytetowo a nie TVP czy gromdy i inne boksy (a ogólnie to powinien najwiecej #!$%@?ć jak chce najwięcej zarabiać). Wiadomo komentowanie meczu do kilku milionów ludzi to fajna fucha bo prestiż, no i najważniejsze 90 minut nie przerywanie niczym poza #!$%@?
@mirasKo-Kalwario: ale czemu na się decydować, skoro ma to i to? Najwyraźniej jego działalność nie przeszkadzała ani Polowi, ani Smokowskiemu, ani Sawickiemu. Nie wiem czy liczone są te łaczenia na 5 minut, ale ile takich łączeń było w ciągu roku, kilkanaście? Tak naprawdę styl pracy "redakcji" nie pasował jedynie Stanowi więc odszedł. To jak ważny był Stano dla KS przekonamy się w najbliższym czasie, czy się zwiną po roku czy może
Spodziewałem się tego że Pol najczęściej pojawia się na kanale, ale tego że kopytnik z padlistą są częściej od Stanowskiego to już nie do końca.


@michalxd21: Klucz - live'y. Borek w szczególności, bo całą robotę robi przed kamerą i nie musi przygotowywać programów i ich dopieszczać. Wchodzi, siada przed kamerą, pomejweni trochę i wychodzi. Ładnie to się klei z tym co stanoski powiedział o jego podejściu do np. kwartalnika. Programów Smokowskiego