Wpis z mikrobloga

  • 0
@Magq: no ale niektórzy są bardziej doświadczeni niż ja i może kiedyś zadawali sobie to pytanie albo przerobili jakieś błędy, mnie np wydaje się że robię tej rozgrzewki za dużo i nie tracę przez to siły na serie główne
  • Odpowiedz
@Wojtas_elo: Ja już jakiś czas trenuję treningiem 5x5 i używam do tego aplikacji. Przykładowo dla martwego ciągu 125kg moja pełna seria wygląda tak:

5x 70kg
5x 90kg
3x 110kg
5x 125kg

Polecam aplikację stronglifts bo jest typowo zrobiona pod trening 5x5 i używam jej już ponad rok bez żadnych kontuzji itd. wydaje mi się że ciężar dobierany pod rozgrzewkę jest tam bardzo przemyślanie
  • Odpowiedz
@Wojtas_elo: Tak, ale to jest dopiero trzecie ćwiczenie, po przysiadzie i OHP więc już jestem rozgrzany. Z resztą przy max 125kg, 70kg to nie jest jakiś duży ciężar. Najlepiej tak jak mówię, sprawdź sobie tą aplikację. Każdy trening zaczyna się tam od przysiadu i zawsze od pustej sztangi (przynajmniej przy moim obciążeniu) więc na spokojnie jest ta rozgrzewka zrobiona.

Możesz sobie jeszcze poczytać o tym treningu na tej stronie: https://stronglifts.com/5x5/ myślę
  • Odpowiedz
@Wojtas_elo: ja robię co prawda 3x2 ale moja rozgrzewka wygląda tak. 60 kg kilka razy, 100kg kilka razy, 140kg x4, 160lg x2, 180kg x2, 190kg x1 i 200 3x2
  • Odpowiedz
@Wojtas_elo: na czuja i nawet pro lifterzy robią sobie to bez jakiejś filozofii myślę. Ważne żeby się wstępnie zagrzać np na bieżni chodem np., później jakieś aktywacje, leciutko męczące ćwiczenia 4 po 2 serie czyli z 15 minut schodzi może, a na koniec już grzeje się ćwiczeniem pierwszym czyli np mc siad to wbijam I dodaje po 50 kg albo czasem mniej np klata zaczynam na pustej, potem 60 kg, 80,
  • Odpowiedz