Wpis z mikrobloga

Naszła mnie taka rozkminka, czy bycie youtuberem/influencerem to życie VAT free i dosłownie wszystko można wrzucić w koszty? xD

Chcesz nowego psa? Ok, na fakture, no bo powstanie o nim 10 odcinków, będzie miał swój instagram i jeszcze przyjmował współprace.
Skaczesz ze spadochronem? Ok, faktura, powstanie o tym 5 odcinków, 3 tiktoki i 12 postów na instagramie.
Nowy dom? Posłuży jako miejsce do nagrywek, więc oczywiście na firme i wrzucone w koszty.
Wyjazd za granice? material do filmow, oczywiscie ze na firme.

Przecież pod nagrywanie filmów takich typowo jutubowych jak np. Friz to wszystko da sie podciągnąć, wystarczy że nagrasz o tym film?

Prowadze jdg jako programista, może sam powinienem nagrywać takie filmy rozrywkowe xD moze i beda mialy 10 wyswietlen ale kto mi zabroni rozwijac biznes, poczatki zawsze sa trudne xD

#jdg #dzialalnoscgospodarcza #youtube #finanse
  • 21
@Akke: generalnie jest tak jak mówisz, z tym że są wyjątki że niektórych rzeczy nie wrzucisz w koszty, niektóre nie w pełni np. 50% albo 75%

i nie chodzi tu o to aby nagrać odcinek z rzeczą wrzuconą w koszty tylko żeby był to koszt do wygenerowania przychodów
via Wykop
  • 0
@sha128: no wiadomka, ale wrzucałbym filmy które miałyby generować przychody

no chyba że nie moge swojego vatu z mojego głównego PKD rozliczyć uwzględniając inne PKD które dopiero rozwijam xD
@Akke: Tak, powiem bardzo ogólnie, znajomy jest księgowym i ma typa który ma kanał na yt, gdzie relacjonuje swoje życie. Wrzuca w koszty nawet zakupy z biedry, co jakiś czas wrzuca na swojego patronita czy inny portal w tym stylu filmy z gotowania i dziękuję.
@Akke: pkd to jest #!$%@? i nic nie znaczy, w teorii tak możesz zacząć produkować filmy z zamysłem zarobków ale pytanie jak długo to będziesz ciągnąć bez tych zarobków i jak do tego podejdzie potem US
@Akke jeśli dany produkt będzie potrzebny dla filmu to wrzucasz to w koszty. Przykładowo chcesz opowiedzieć jak działa klimatyzator to go kupujesz do domu. Jak sie jeździ danym autem? Musisz go kupić lub wypożyczyć. Tak robi większość youtuberów.
via Wykop
  • 0
@Zarzutkkake: no właśnie o tym mówie, całe życie swoje można pod to podciągnąć i mieć te 20% zniżki na wszystkich wzgledem klasycznego obywatela xd
@Akke nie wnikam czy masz działalność czy nie ale o wrzucaniu w koszty i obniżaniu podatków nie masz zbytnio pojęcia. I nie chodzi tu wcale o kupowanie żarcia 20% taniej.

Matka moich dzieci i jej rodzice też do dzisiaj są zdania, że skoro jestem na vacie to moge auta brać w leasing i podatku nie płacić. Ale żadne z nich firmy nigdy nie otworzyło. I nie otworzy.

To niestety nie wygląda tak
via Wykop
  • 0
@Zarzutkkake: no i czemu uważasz że nie mam pojęcia? dokładnie o tym mówie, ze każdy nagrany film/tiktok/post na instagrama to koszt prowadzenia działalności prowadzący do osiągnięcia przychodów.

nie twierdze że żyją za darmo, tylko że mają wszystko taniej.

Buty czy ciuchy i tak sobie kupie, tak samo jak ktoś z youtuba, on nagra o tym film robiąc haul zakupowy, wstawi post na instagram i bierze to na firme. Ja płace całość.
Buty czy ciuchy i tak sobie kupie, tak samo jak ktoś z youtuba, on nagra o tym film robiąc haul zakupowy, wstawi post na instagram i bierze to na firme. Ja płace całość.


@Akke: Nie rozpędzaj się tak, rzeczywiście widać ze nie masz pojęcia. Jeszcze powiedz za wizyte u dentysty tez bierze fakturę:P
@Akke: Może brać ale na pewno takich zakupów dla siebie nie księguje jako KUP bo będzie miał problem w razie kontroli, niezależnie czy sie pokaże w tych ciuchach na filmie czy nie. To samo ze wszystkimi innymi wydatkami osobistymi.
via Wykop
  • 0
@zibizz1: no przecież taki zakup to dokładnie jest KUP, przecież dzięki temu ze kupił te ciuchy, ma o czym nagrać film, tiktoka, wrzucić post na instagram, oraz buduje swoja marke osobista, co później przełoży się na lepszą rozpoznawalność
via Wykop
  • 0
@zibizz1: oczywiście nie twierdze że można wrzucić 100%, ale skoro życie takiego influencera to jeden wielki produkt, to bardzo dużo rzeczy przynajmniej jak mi sie wydaje, można pod to podciągnąć.

No chyba że tak jak mówisz i US nie pozwala na takie akcje.

Ale imo, wyjazd za granice to tworzenie kontentu więc żeby móc nagrać film i na nim zarobić, musi wyjechać, więc wszystko z podróży będzie KUP, czy nie?

Tak
@Akke: Gadasz jak typowy Janusz nie znając tematu. Zapytaj KIS co może być KUP a co nie to Ci odpowedzą.

Czy mając JDG i idąc do klienta moge isc nago? No raczej nie czyli ubranie jest konieczne do uzyskania przychodu. Czy pracując przed monitorem z wada wzroku moge nie mieć okularów? To nie, wiec okulary są konieczne do uzyskanai przychodu. Czy jeśli udzielam korepetycji na JDG i częstuje uczniów herbatą albo
via Wykop
  • 0
@zibizz1: Czyli twierdzisz że żaden kontent do filmu nie może być KUP? jedynie przykładowo aparat/kamera/telefon i tego typu rzeczy?
@Akke: To zależy, tzreba byc ostrożhnym co i z jakiego powodu księgujemy w KUP. Kupno jachtu z powodu tego że chcemy mieć go na filmie nie przejdzie