Wpis z mikrobloga

Zanim kupię drona, chciałbym poćwiczyć latanie na normalnym radiu, ale na ekranie - czytałem kiedyś, że jest taka opcja. Niestety, wejście na fora i grupy dronowe to jak próba kupna latarki z #pasta o kupnie czołówki. Dlatego proszę Was - znających się na #drony i #fpv o przystępną podpowiedź - co kupić na początek tylko do trenowania - jakie radio, czy się da i jak to podłączyć do Xbox ONE, a po opanowaniu latania wirtualnym dronem, jakie okulary do dalszych ćwiczeń.

dzięki!

#latanie #dron #xbox #xboxone #nauka
  • 24
@alasicannotswim @wpisynienawisci: akurat symulatory fpv to są darmowe, np. fpv.skydive i da się latać na kontrolerze xbox, tylko trzeba pamiętać, że w dronie fpv throttle (lewy drązek) ma zero na dole, więc w kontrolerze będziesz musiał sam cały czas trzymać gałkę co by dron nie leciał w kosmos.
Szkoda kasy na radio kupę, lepiej od razu brać za 400zł radiomaster pocket (albo jak myślisz powaznie to nawet boxer), które będzie Ci
@alasicannotswim: Ja nie testowalem, a nawet nie mam xboxa do testów, więc się nie wypowiem. Właśnie obejrzałem film o tym "jak podłączyć aparaturę do Xbox" i odpowiedź chłopa była "jak chcesz grać w symulatory z aparaturą na konsoli xbox, kup PSa" XDDD
Większość aparatur na systemie opentx/edgetx (taki system operacyjny dla radia) działa po prostu tak, ze podpinasz je po usb-c do PC, na radiu wybierasz opcje "joystick" (po podłączeniu wyskoczą
@alasicannotswim: podłączyłem swoje literadio i nie działa z xboxem. nie masz jakiegos komputera stacjonarnego/lapka? te symulatory popularne nie mają jakichś dużych wymagań sprzętowych (liftoff itp.)

ja zacząłem od all-in-one od betafpv z cetusem X. w sklad zestawu wchodzi literadio3 (kontroler który bez problemu wykrywany jest pod windowsem jako joy), goggle analogowe i sam dron cetus X. za ten zestaw zapłaciłem około 1300zł bezpośrednio od betafpv

cetusem mi sie srednio po mieszkaniu
@sirgorn: Ty, udało się, :D ale yaw jest na odwrót, prawo/lewo. :D Jako ciekawostkę dodam, że musiałem zmienić próbkowanie z 44k na 96 lub 192k, bo inaczej sygnał miał szum (to urządzenie jest widziane jako mikrofon, a apka smartpropoplus tworzy wirtualne urządzenie, które 'konwertuje' to na joystick).