Wpis z mikrobloga

Zanim kupię drona, chciałbym poćwiczyć latanie na normalnym radiu, ale na ekranie - czytałem kiedyś, że jest taka opcja. Niestety, wejście na fora i grupy dronowe to jak próba kupna latarki z #pasta o kupnie czołówki. Dlatego proszę Was - znających się na #drony i #fpv o przystępną podpowiedź - co kupić na początek tylko do trenowania - jakie radio, czy się da i jak to podłączyć do Xbox ONE, a po opanowaniu latania wirtualnym dronem, jakie okulary do dalszych ćwiczeń.

dzięki!

#latanie #dron #xbox #xboxone #nauka
  • 24
  • Odpowiedz
@alasicannotswim @wpisynienawisci: akurat symulatory fpv to są darmowe, np. fpv.skydive i da się latać na kontrolerze xbox, tylko trzeba pamiętać, że w dronie fpv throttle (lewy drązek) ma zero na dole, więc w kontrolerze będziesz musiał sam cały czas trzymać gałkę co by dron nie leciał w kosmos.
Szkoda kasy na radio kupę, lepiej od razu brać za 400zł radiomaster pocket (albo jak myślisz powaznie to nawet boxer), które będzie Ci służyło długo. Sam mam dużego brata a się nad nim zastanawiam. Nowe dobre radio, więc nawet łatwiej będzie odsprzedać


Tak, lepiej się od razu uczyć na odpowiedniej aparaturze, bo od razu nabierasz odpowiedniej pamięci mięśniowej, ale dla testów na już żeby załapać pierwsze podstawy
  • Odpowiedz
@sirgorn: Kombinowałem, że najlepiej będzie podłączyć takie radio, jak piszesz, do xboxa, żeby mieć na dużym telewizorze. Ewentualnie, jeśli się nie da, to jak podłączyć to radio z Twojej rady do lapka?
  • Odpowiedz
@alasicannotswim: słuchaj, jak chcesz zacząć latać fpv to zapomnij o googlach. Teraz tylko implanty się liczą wstawiane w miejsce oczu jedyne 100k zł. Bez tego to nawet nie ma co zaczynać amatorsko
  • Odpowiedz
@alasicannotswim: Ja nie testowalem, a nawet nie mam xboxa do testów, więc się nie wypowiem. Właśnie obejrzałem film o tym "jak podłączyć aparaturę do Xbox" i odpowiedź chłopa była "jak chcesz grać w symulatory z aparaturą na konsoli xbox, kup PSa" XDDD
Większość aparatur na systemie opentx/edgetx (taki system operacyjny dla radia) działa po prostu tak, ze podpinasz je po usb-c do PC, na radiu wybierasz opcje "joystick" (po podłączeniu
  • Odpowiedz
@alasicannotswim: podłączyłem swoje literadio i nie działa z xboxem. nie masz jakiegos komputera stacjonarnego/lapka? te symulatory popularne nie mają jakichś dużych wymagań sprzętowych (liftoff itp.)

ja zacząłem od all-in-one od betafpv z cetusem X. w sklad zestawu wchodzi literadio3 (kontroler który bez problemu wykrywany jest pod windowsem jako joy), goggle analogowe i sam dron cetus X. za ten zestaw zapłaciłem około 1300zł bezpośrednio od betafpv

cetusem mi sie srednio po
  • Odpowiedz
@sirgorn: kiedyś na pewno sobie sprawię fpv, muszę zobaczyć czy da radę mojego starego walkera devo 7 zgrać z symulatorami fpv. Mógłbym już zacząć ćwiczyć. :D
  • Odpowiedz
@belu_p: ogólnie to bardzo szybko sie przestawiasz z "fajnie sie lata na symulatorze" na "chcialbym sprobowac w rzeczywistosci".. u mnie to byly jakies 2h ;)
  • Odpowiedz
@alasicannotswim: Proponuję to radio na początek. I nie, nie zadziała z xboxem. Za to dobra wiadomość jest taka że symulatory na PC nie są jakoś bardzo wymagające.

jakie okulary do dalszych ćwiczeń.

Co do gogli, to zależy jaki w jaki system chcesz wejść, to nie jest kompatybilne między sobą.
litowo-polimerowy - @alasicannotswim:  Proponuję to radio na początek. I nie, nie zad...
  • Odpowiedz
@sirgorn: Ty, udało się, :D ale yaw jest na odwrót, prawo/lewo. :D Jako ciekawostkę dodam, że musiałem zmienić próbkowanie z 44k na 96 lub 192k, bo inaczej sygnał miał szum (to urządzenie jest widziane jako mikrofon, a apka smartpropoplus tworzy wirtualne urządzenie, które 'konwertuje' to na joystick).
  • Odpowiedz