Wpis z mikrobloga

  • 1
@elgebar: racja. Odległości między blokami były większe przez co było miejsce na zieleń. Ale co ciekawe. Nawet patodeweloperka obecna wygląda lepiej i nie jest nazywana pato- jeśli są drzewa. Spójrz na prawą stronę Granitowej. Bloki wybudowane po 2000r., duże zagęszczenie, ale... posadzono drzewa i teraz jest zielono.

Do tego dobre rozplanowanie ulic. A teraz? Nie można budować dróg, bo autostrada. Nie ważne, że teren wydzielony, jest miejsce, planowane za komuny -
@Pituch: akurat mieszkam w tej okolicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) z wyglądu faktycznie lepiej, ale blok na bloku. Drzew też nie jest jakoś dużo (jeszcze jak wytną te na przedłużeniu berylowej to chyba lesistość spadnie o 30%) do tego budują ten budynek pomiędzy stokrotką a żagielmed. Tę okolicę ratuje to, że do lasu blisko na spacer. No i zaparkować tragicznie po prawej stronie granitowej jak nie masz
  • 1
@elgebar: A co tam się nie buduje na Węglinie ;) Tam powinni przedłużyć Granatową do Gęsiej i do Berylowej a tą drugą to połączyć ze sobą. Zerknąłem na plany zagospodarowania. Powstaną tam nowe osiedla.

ale legalnie do Lasu przejdziesz tylko przez Dworzec Zachodni, dlatego jeden z argumentów przeciw budowie ulicy między Granitową a Filaretów dotyczycą utrudnienia dojścia do lasu jest idiotyczny, bo równolegle idą tory. Szkoda, że pomysł porzucili. Zostaniemy z
  • 0
@MrPerfetc: ale tych drzew nie było. Zostały posadzone. LSM czy Czuby zostały wybudowane na polach. Aktywiści błędnie uważają, że drzewa były tam od początku
@Pituch: No zostały posadzone, przecież to nie 1000letnia puszcza. Znam ludzi którzy je sadzili. Teraz są i jest super.
Wybudowane na polach i sadach. Resztki tych sadów można było jeszcze gdzieś czasem spotkać.
@Pituch z tą Bursztynową to ciekawy temat bo byłem kiedyś w Gdyni na wakacjach i miałem airbnb na osiedlu i byłem w szoku że jeździ tam autobus, wprawdzie drogę zrobili jednokierunkową ale nie była jakaś zbyt szeroka i jeździ tamtędy autobus (ulica Powstania Śląskiego). Wcześniej nie wyobrażałem sobie że może na Bursztynowej autobus jeździć - teraz twierdzę że dałoby się to jakoś ogarnąć, na pewno dla chcącego nic trudnego.