Wpis z mikrobloga

@dos_badass: oczywiście w filmie jest przerobiony, podobnie było z pistoletem Hana solo którym był w rzeczywistości Mauser c96, czy szturmowcy z sterlingami. Ale właśnie Bergmann był bazą, nie wiem czy akurat ta wersja, bo byli ich wiele i się od siebie nieco różniły
@Kremufka2137: umieszczenie magazynka przed kabłąkiem spustu okazało się nie dość że mało ergonomiczne to jeszcze sprawiało, że broń była słabo wyważona i trudna w strzelaniu.

Amunicja była zupełną pomyłką, bardzo słaba (coś koło 100J), a jej ekstrakcja problematyczna (brak kryzy).

Zamek swobodny nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale jeszcze w miarę się sprawdza, przy tak słabej amunicji.

Magazynki, a właściwie coś pomiędzy magazynkami a łódkami amunicyjny mi również sprawiały problemy, bo znacznie
@siepan: coś tam wiem, poradzę sobie, już znalazłem producenta łusek bezkryzowych. No i dzięki za link, przyda się zdecydowanie. Co do co ładownika to akurat nie za duży problem, nie takie rzeczy się robiło, a rysunki i wymiary już mam
Zajmuje się renowacja broni od 2007 roku, bez doświadczenia bym się za to nie brał


@DoktorVincent: no i super, tylko skąd ja to miałem wiedzieć ;)
Zajrzałem teraz na twój kanał YT i widzę, że jesteś rusznikarzem ale o renowacji nic tam nie widzę. Masz może jakieś portfolio? Chętnie bym rzucił okiem
@siepan: stąd moja odpowiedź, założyłem że skoro ktoś mi daje rzadką broń do takiej roboty to raczej nie jestem z przypadku.

Na YT nie mam, bo kanał jest za młody, poza tym jeszcze o wielu rzeczach tam nie wspomniałem.

A co do portfolio, to niestety byłem na tyle głupi, że nie prowadziłem, mam tylko zdjęcia, ale mało pokazujące. Dlatego założyłem kanał, żeby mieć jakieś portfolio. Zresztą jutro wskakuje film o mateba