Wpis z mikrobloga

Przechodzę z B2B na UOP u nowego pracodawcy. Moja działalność gospodarcza jest aktualnie zawieszona bezterminowo, wypełniam właśnie dokumenty w związku z rozpoczęciem pracy. Między innymi PIT-2 oraz kwestionariusz pracownika gdzie muszę podać urząd skarbowy i inne dane.

W polach PESEL/NIP co powinienem wpisać biorąc pod uwagę że moja działalność jest zawieszona? Kadry w nowej pracy sugerują zapytać moją księgową, ta z kolei sugeruje że powinienem podać PESEL bo rozpoczynam prace na etacie jako osoba fizyczna. Z tego co czytam w internecie (oraz w kwestionariuszu jest to podkreślone) to jeśli prowadzę działalność to powinienem wpisać NIP. Czy to, że moja JDG jest zawieszona ma tu jakieś znaczenie i faktycznie powinienem wpisać NIP? Czy jednak PESEL?

#uop, #jdg, #b2b, #pit, #podatki
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@raul7788: @zibizz1 No to zdania ekspertów są podzielone xD

Wy oraz moja księgowa sugerujecie pesel, internet oraz krajowa administracja skarbowa do której właśnie udało mi się dodzwonić mówi że w związku z tym, że prowadzę JDG to powinienem wszędzie podawać numer NIP. To że działalność jest zawieszona oraz to że UOP nie jest w żaden sposób powiązana z moją JDG nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
@Vel0city: a Twój US zinterpretuje po swojemu i powie,że nadal prowadzisz działalność. I cyk kontrola xD
Mogli Ci podać jakiś konkretny przepis, żebyś w razie czegoś się powołał.
  • Odpowiedz
  • 0
@raul7788: Przepisu nie podali, ale napisałem też maila z formularza na stronie KAS żebym miał jakieś potwierdzenie ich interpretacji.
@wiecznybeton: Przez telefon usłyszałem, że dla urzędu skarbowego nie ma znaczenia, że działalność jest zawieszona, dalej jestem przedsiębiorcą i w związku z tym mam posługiwać się NIPem.
  • Odpowiedz