Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@tusk: kup fotochromy z Ali za 1/10 tego, to się przekonasz. Robią z 80% roboty topowych modeli, ale i to wystarczy. Rockbros to w miarę sensowna marka.

@tusk: Raczej unikałbym ali, ponieważ to co piszą (ochrona UV itp) a to co faktycznie produkują to jest nieweryfikowalne.
Co do dobrych oksów to polecam markę Bliz, świetne okulary w dobrej cenie, jeszcze testowałem okulary Shimano - bardzo dobre.
Fotochromy - bawiłem sięPOCami i rewelacyjnie nie przyciemniały.
Poluję na jakieś okulary na Black Friday I zastanawiam się, czy faktycznie te fotochromy to taka fajna sprawa?


@tusk: jeszcze jak. Szczególnie wiosna/jesień. Wyjeżdżasz w pełnym słońcu, wracasz po ciemku. Jedna para okularów to ogarnie. To samo z wjeżdżaniem do lasu, gdzie jednak jest ciemniej.

Z tym że okulary mają różne szkła. Ja mam dwie pary: Ekoi i Rockbros.

Rockbros są zdecydowanie jaśniejsze, w dodatku mają lekko żółte szkła, co podnosi
Mam fotochromy Sutro i moim zdaniem do jazdy w pełnym słońcu są za jasne.


@cozrobiszjaknicniezrobisz: no niestety, chyba nie istnieją takie, które miałyby zakres od kat. 0 do kat. wysokie 3/4.

Dodatkowo fotochromy nie mają Prizm, a to naprawdę robi robotę.


Co on właściwie robi? Mam Sutro Prizm Jade i jakoś efektu "wow" nie było.
@tusk: Obadaj polską markę Tripout. Szczególnie model Eternity https://tripout-optics.pl/pl/wszystkie/176198-1.html, bo z racji wielkości najlepiej chroni przed wiatrem. Z kodem uro30 i szkłami Smart (fotochrom i podbicie kontrastu) wychodzą ok. 364 zł.
Jakościowo znacznie lepsze od Arctica 315 i POC Devour. Podobnie do Oakley Sutro, a znacznie taniej.
Nie mam nic wspólnego z tą firmą, ale rok szukałem okularów i wszystkie zwracałem.
Kilka tygodni temu wyskoczyła mi reklama tej marki na FB,