Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak wielkim frajerem będę jak nie skorzystam z tego programu BK2%? Jestem w trakcie zmiany pracy i lepsze zarobki dopiero przede mną. Na razie mieszkam u rodziców (mam piętro dla siebie), bo pracuję zdalnie, moja dziewczyna kończy studia, chciałem odkładać pieniądze na swoje mieszkanie. Na ten moment w budżecie, którym dysponuję mogę kupić w mieście wojewódzkim na ścianie wschodniej jedynie klitkę 36m i to co najwyżej z bloku z lat 80-90. Od dewelopera wszystko wyprzedane albo z odbiorem jak dobrze pójdzie pod koniec przyszłego roku. Mam swoje oszczędności, ale żeby kupić coś w niezłym standardzie (nie rudera do remontu) musiałbym wziąć max kredyt + wyłożyć wszystkie oszczędności. Z jednej strony czuję, że gdybym poczekał pół roku to moja sytuacja finansowa uległaby poprawie i byłbym bezpieczniejszy, a z drugiej mam z tyłu głowy, że BK2% się kończy i przepadnie mi szansa życia na powiększenie majątku. Jeszcze jakbym miał serio jakieś sensowne mieszkanie na oku, ale serio jest lipa totalna :/
#nieruchomosci #mieszkanie #kredyt #bk2



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 31
  • Odpowiedz
Ząbki to jeszcze nie Wwa:)


Rembertów już tak


@Yuri_Yslin: Jak jara cię kod pocztowy to tak, dla mnie daleka Białołęka, Wawer czy Rembertów to równoważnik Ząbek czy Józefosławia - różnica jedynie formalna, bo dojazd do centrum jest i tak masakryczny.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: W 2021 go wyremontowałem na gotowo, pomieszkałem pół roku i spłonął w pożarze z którego ledwo wyszedłem z życiem, taka sytuacja losowa akurat ale wyciągnąłem wnioski z tego jak mi się mieszkało i w sumie nie planuję drugi raz się przenosić do domu na stałe, jedynie coś małego jako letniskową bazę rekreacyjną do pracy zdalnej.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Ano, stary poniemiecki dom który dostałem w spadku po dziadkach. Ale przyczyną pożaru było akurat nowe urządzenie elektryczne, a nie stara instalacja bo wszystko wymieniłem i było git. Założona podłogówka, rekuperacja, wszystko docieplone, nowa stolarka.

Spór sądowy z ubezpieczalnią trwa od ponad 2 lat i końca nie widać, a taki nieruch zdyskwalifikował mnie z BK2% ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Mieszkałem tam całe dzieciństwo ale wtedy to sielanka i zero obowiązków, potem wyjechałem żyć i pracować gdzie indziej, mieszkałem i pracowałem zdalnie z tej chaty przez jakieś 1,5 roku covidu i remontu, więc miałem przedsmak tego jak wygląda dojeżdżanie, odwiedzanie znajomych, jakie są koszty utrzymania budynku, jak bardzo budowlańcy chcą człowieka wyruchać na każdym kroku i jak wiele może się dziać rzeczy o których bym nigdy nie pomyślał.
  • Odpowiedz