Wpis z mikrobloga

Wie ktoś ile się czeka na wypłatę pierwszej transzy przez bank?
Załóżmy, że mam już pozytywną decyzję kredytową wydaną przez bank i idę podpisać umowę developerską. Potem muszę podpisać właściwą umowę kredytową z bankiem gdy mam umowę od deva i czekać na uruchomienie kredytu i pierwszą wypłatę transzy?

Dev daje po podpisaniu z nim umowy taki czas:
- 3 dni na wpłatę 10%
- 14 dni na wpłatę kolejnych %, zależnych od zaawansowania inwestycji np. 30-40%

Doradca twierdzi, że to niemożliwe i powinien dać na to jakieś 60 dni. Twierdzi, że po podpisaniu umowy deweloperskiej jak zanosimy ją do banku i podpisujemy właściwą umowę z bankiem to proces przygotowania właściwej umowy do podpisania, uruchomienia kredytu, wypłaty pierwszej transzy może zająć ładnych parę tygodni i stąd te 60 dni.

Wie ktoś jak to dokładnie jest? Bo szczerze jestem trochę zdezorientowany i nie wiem komu wierzyć.

#kredythipoteczny #nieruchomosci #kredyt2procent
  • 7
  • Odpowiedz
@messindowski deweloperkę musisz mieć podpisaną w momencie składania wniosku do banku. Wtedy dopiero zaczyna się procesowanie, które teraz zajmuje nawet 2-3 miesiące.
  • Odpowiedz
@messindowski po decyzji finansowej (czyli stać Cię), ale bank nie zacznie analizować Twojej nieruchomości jeśli nie będziesz miał podpisanej deweloperskiej.
  • Odpowiedz
  • 0
@FL0KI: Czyli co jest tak jak mówi doradca? Bo z tego co mówi dev to wynika jakby po podpisaniu umowy deweloperskiej wystarczyły te 2 tygodnie na wypłatę. Jest to niemożliwe? Może sam podpisywałeś kiedyś umowę kupna i jakie miałeś tam terminy na wpłatę pierwszej transzy od umowy deweloperskiej?
  • Odpowiedz
@messindowski no jeśli deweloper nie zgadza się na dłuższy termin w związku z czasem potrzebnym na przeprocesowanie wniosku to ja bym się w to nie pchał. 2 miesiące to minimum potrzebne na wniosek, choć dużo zależy od banku który wybrałeś.
  • Odpowiedz
@messindowski: - zwykla umowa na rezerwacje u dewa i wplata zaliczki
- 2 miechy na wniosek w banku
- po decyzji pozytywnej umowa deweloperska u notariusza - z tydzien
- odeslanie kwitow do banku, weryfikacja cos podpisal - kilka dni
- podpisanie umowy kredytowej
- uruchomienie kredytu i wyplata - do.
  • Odpowiedz