Wpis z mikrobloga

Assay group udało się chyba sprzedać jedną spółkę!

w KRS jest wpis z 13 października wskazujący, że Assay ASI sprzedał udziały w firmie Evorkshop.
A więc proszę - da się!

To chyba ważna informacja dla pożyczkodawców, którzy nie są specjalnie dobrze informowani przez Assay co się obecnie dzieje, dlatego jesteśmy na miejscu!
Pytanie: za ile? Nie wiem, ale oczekuję, że w imię transparentności i dla dobra interesariuszy Assay niezwłocznie poinformuje, ile zainkasował za sprzedaż. Będzie miał na to szansę już niebawem, bo chodzą słuchy, że niedługo odbędzie się webinar.
Jedyne co wiadomo, to że Assay wyceniał swoje udziały w Evorshop na 200 000 zł.

A co się teraz dzieje w assay?
Czekamy na webinar i zapowiadany przez zarząd wniosek do sądu o restrukturyzację.

Poniżej ostatni artykuł w wyborczej (niestety za paywallem), ale przeklejam ciekawe fragmenty dotyczące restrukturyzacji:
https://wyborcza.biz/biznes/7,147582,30355318,assay-zapowiada-restrukturyzacje-prawnik-tlumaczy-co-moga-zrobic.html

"Nie jest to natomiast decyzja wiążąca wierzycieli w skutkach prawnych, gdyż o otwarciu restrukturyzacji decyduje dopiero sąd restrukturyzacyjny, a nie spółka - tłumaczy mec. Przemysław Perka. Wskazuje, że rozpoznanie wniosku może potrwać od kilku tygodni do ponad miesiąca. "

"Brak jest informacji, w jakim trybie będzie zgłaszany wniosek (są cztery rodzaje postępowań
restrukturyzacyjnych i każdy ma trochę inne skutki dla wierzycieli oraz podjętych dla nich działań). Brak jakichkolwiek wstępnych propozycji układowych i planu restrukturyzacyjnego - wylicza Przemysław Perka."

Trzymajcie się tam pożyczkodawcy!

#assay #assaygroup #finanse #gielda #inwestycje #knf #uokik #afera
virgola - Assay group udało się chyba sprzedać jedną spółkę!

w KRS jest wpis z 13 pa...

źródło: sprzedaż rozpoczęta2

Pobierz
  • 18
@kamil_kamil12345K:
Tak, ale nie po to, by ściągnąć kolejne pożyczki (co jest już z resztą zabronione w związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy o funduszach inwestycyjnych), tylko dzwonią bardzo ładnie prosząc, by ludzie nie składali pozwów.
Jeśli będzie zgoda sądu na restrukturyzację, to roszczenia zostają zawieszone, a firma będzie mieć czas na próbę stanięcia na nogi.
Ale jeśli sąd się nie zgodzi, to wtedy...
Osoby, które mogą pozwać Assay powinny zrobić to od razu. Przy restrukturyzacji dojdzie do umorzenia części długów np. 50% i będzie wydłużony czas spłaty pozostałości. Dla "inwestorów" najbezpieczniejszym wyjściem jest postępowanie upadłościowe i wyprzedaż majątku+zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa oszustwa, żeby zarząd odpowiadał z własnej kieszeni.
@janusz00: Dokładnie tak!
Ze swojej strony (moja prywatna opinia) dopowiem: przede wszystkim jak najszybciej należy wysłać przedsądowe, ostateczne wezwanie do zapłaty. Wszystko wysyłamy listem poleconym z potwierdzeniem odbioru (żaden mail, żaden telefon).
A potem tak, jak mówisz.
@n-testowe:
Polecam konsultację z zaufanym prawnikiem.
Możesz wezwać o te odsetki, ale też możesz próbować podważyć całą umowę pożyczki, bo przecież zostałeś prawdopodobnie wprowadzony w błąd.

Wezwanie do zapłaty da Ci tyle, że rozpoczniesz proces, ale nie spodziewaj się całej kasy szybko.
Raczej coś w stylu 30% za 2 lata.

Powodzenia