Wpis z mikrobloga

@NeilDegrasseGolota: uciąłeś w najciekawszym momencie :). Ja uważam, że jednak zachowanie pana Zimnocha, człowieka, którego ludzie wybierali w tych wyborach nie było fair. Albo się umawiamy, że nie ma agitowania w czasie wyborów, albo znieśmy ten zakaz. Dopóki jest zakaz to jednak należy go przestrzegać. Zwłaszcza wobec kandydata do sejmu oczekuję przestrzegania prawa - przecież właśnie m.in. dlatego głosowaliśmy przeciwko pis.
996ef650daf32b92bf708bc9376908ea - @NeilDegrasseGolota: uciąłeś w najciekawszym momen...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie fair to było stworzenie w każdym #!$%@? komisji wyborczej, podczas gdy ludzie w miastach musieli czekać godzinami na głosowanie.


@ewelinulla: to już do prezydentow miast pretensje bo oni za to odpowiadali
  • Odpowiedz
ciekawy temat. Cisza wyborcza skończyła się o 21, głosowanie o 3, a o której skończył się zakaz agitowania?


@Wychwalany: To jest bardzo ciekawy temat! Począwszy od tego czy ciszę wyborczą można z góry ustalić do konkretnej godziny czy jednak powinna ona trwać do końca zbierania głosów. Oczywistym jest, że poznanie wyników exit poll w trakcie głosowania wpływa na to głosowanie. Przecież z pewnością pojawiły się osoby, które po 2h stania w
  • Odpowiedz
@ewelinulla: no wtedy byłoby fair jakby ktoś musiał jechać 10km żeby zagłosować. Gdzie często są to miejscowości wykluczone komunikacyjnie, zwłaszcza w weekendy nie ma możliwości dojazdu do większego miasta bez własnego samochodu. W mieście jest komunikacja miejska, w niektórych nawet była darmowa tego dnia, to że było za mało komisji to podziękuj miastu.
No ale wiadomo #!$%@?ć ich, bo jeszcze by zagłosowali na niewłaściwą partię.
  • Odpowiedz
@ewelinulla miastowe musiały czekać w kolejce- nie fair
Wiesniaki musiałby dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów, żeby zagłosować- fair.
A teraz na poważnie, w tym Wrocławiu od rana były kolejki, czy dopiero wieczorem się zrobiły? Pytam, bo nie wiem.
  • Odpowiedz
@uriel_ck: U mnie w komisji na Popowicach kolejki były cały dzień. Jak próbowałem zagłosować koło 13 to było tyle czekania na dworze że postanowiłem spróbować o 17, gdzie i tak czekałem ponad godzinę aż dowiozą karty.
  • Odpowiedz
@996ef650daf32b92bf708bc9376908ea: cisza wyborcza obowiązuje do 21, chyba że PKW zarządzi jej przedłużenie. PKW nic takiego w ostatnich wyborach nie zarządziła (pomimo tego, że wiadomo było, że w kilkunastu lokalach głosowanie wciąż trwa), więc chłop po 21. mógł nawet wykrzykiwać przez megafon żeby na niego głosować i nie byłoby to złamaniem prawa.
  • Odpowiedz
@uriel_ck: na poważnie odpowiadam - byłem w tej "sławnej" komisji o godzinie 9:20, była już kolejka i czekałem ok 45 minut na zagłosowanie. Tym bardziej mnie śmieszyły artykuły mówiące o niskiej frekwencji w tej komisji - to nie tak że ludzie nie przyszli, tylko logistycznie tak kretyńsko to zrobili że normalnie zagłosować się nie dało.
  • Odpowiedz