Wpis z mikrobloga

Czy sprzedając cos przez Facebook Marketplace bezpiecznie jest jako sprzedawca akceptować transfer pieniędzy jako sposób zapłaty? Wiadomo, że trzeba czekać aż hajsy będą na koncie, zanim się odda sprzęt, ale czy poza tym jest to bezpieczne?
Trochę mnie dziwi, że kobieta bez większych pytań o sprzęt za prawie £600 chce tak łatwo przelać hajsy. Prosiła też o e-mail. Profil poukrywany, 0 widoczności, z kotem na profilowym. #uk
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prosiła też o e-mail.


@factoryoffaith_: jaki transfer pieniędzy? na 99% jak prosiła o twój mail to dostaniesz fałszywy link i formułkę, że pieniądze już wysłała ale musisz kliknąć i autoryzować przelew swoimi danymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@factoryoffaith_ dostaniesz e-mail żeby opłacić „ubezpieczenie przesyłki” z linkiem do strony gdzie podasz im dane swojej karty. Potem groźby od złodzieja, że już opłacił przesyłkę a ty ją „okradłaś” i nie wywiązałaś się z umowy. Napisz, że opłacone i podaj jej adres jakiegoś komisariatu policji :)
  • Odpowiedz
@factoryoffaith_ no nie ogarnie i uwierzy kupującemu, dlatego tak często można się spotkać z tym procederem, co świadczy o tym, że wielu ludzi jest okradanych. Dopóki nie zobaczysz kasy na rachunku to nic nie wysyłaj.
  • Odpowiedz
@factoryoffaith_: powiedz że tylko osobiście i że pracujesz w banku, tam ja spotykasz,niech do banku przyjdzie z paszportem lub prawem jazdy i zapłaci gotówką którą wyjmie przy tobie z bankomatu wewnątrz,
99%szans że machlajarze odpuszczą.
  • Odpowiedz
@patrol798: Tak właśnie się zastanawiałem jak wał będzie przebiegał. Londyński marketplace to 90% "okazji", które mają być wysyłane pocztą XD
  • Odpowiedz