Wpis z mikrobloga

Trochę czasu mnie nie było i tak się zastanawiałem co tam u spadkowiczów, czy już zeszli na ziemię. Czekacie aż nowy rząd zbuduje mieszkania na tani wynajem, na wzór wiedeński? Lewica przecież obiecała( ͡° ͜ʖ ͡°) a może uwolnią grunty rolne w miastach? Inflacja niebezpiecznie spada a przecież miało być ponad 40% i całkowite zaoranie rynku nieruchomości. Od 2019 czekacie na spadki zamiast działać.

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć że siedzenie non stop na tagu i utwierdzanie się w danej teorii to błędne koło. Czasem trzeba spojrzeć z boku, chłodnym okiem.

"Eksperci" którzy łazili po TVN-ach jeszcze rok temu i zapowiadali pęknięcie bańki, teraz wieszczą ze może ceny się zatrzymają, na chwilę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Słuchajcie dalej Dziekońskiego

@haha123 @BurzaGrzybStrusJaja @mickpl

#nieruchomosci #rynekpierwotny #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 9
  • Odpowiedz
a może uwolnią grunty rolne w miastach?


@Pawelex: Ja to czekam na #!$%@? tematu ogródków działkowych w centrum miasta i upłynnienie tego pod zabudowę jakąkolwiek, a nie wygrodzoną i strzeżoną uprawę altanek dla bezdomnych xD
  • Odpowiedz
#!$%@? tematu ogródków działkowych w centrum miasta


@PfefferWerfer: to sobie jeszcze poczekasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Warszawie próbowali to ująć w studium zagospodarowania przestrzennego i działkowcy na tyle skutecznie lobbowali za uwaleniem tego pomysłu, że przekonali większość radnych. Pewnie w innych miastach będzie tak samo, stare dziady nie mają co robić poza siedzeniem na dupie na działce albo chodzeniem po urzędach w obronie altanki xd
  • Odpowiedz
@Pawelex: mordo, chyba mnie z kimś pomyliłeś. Na początku roku zarezerwowałem mieszkanie, potem w lipcu wziąłem bekę pod korek, miniratka 2200 przez 10 lat, a wartość mojego mieszkania wzrosła już o ~40%.
  • Odpowiedz
@Pawelex: Macbooka też mam. Ten Macbook to też była świetna inwestycja. Teraz chcąc kupić identyczny musiałbym wywalić 15-20% więcej.

Jeszcze nawiązując do tej beki, to hajs mam na lokatach / obligacjach indeksowanych inflacją i póki co miniratka spłaca się sama. Biorąc bekę dałem cale 0 ziko wkładu własnego. Trochę szkoda, że glapiński stupki obniżył, bo wtedy i zysk mniejszy, ale myślę, że stupki niebawem osiągną swoje dno i na poziomie
  • Odpowiedz
@Pawelex: z ciekawości; jakie masz oprocentowanie tych miniratek?

Ja też planuję sobie kupić jeszcze 1-2 mieszkania na wynajem. Ale to dopiero w przyszłości, tak za 5-10 lat.

Zobaczę jeszcze jaki będzie poziom inflacji w przyszłości, bo jak inflacja spadnie / będzie deflacja to wtedy beka przestaje się opłacać - wtedy całość nadpłacę. Jednak szczerze w to wątpię, sam obstawiam dekadę stagflacji.

Póki inflacja jest powyżej 2%, to beka się bardzo
  • Odpowiedz