Wpis z mikrobloga

@europa: No tutaj nie bardzo, szybkość z jaką supek musiałby złapać i odciągnąć dzieciaka zanim pociąg w niego uderzy doprowadziła by do jego śmierci bo niczym by się to nie różniło od uderzenia pociągiem w dzieciaka

Edit: przy czym supek pewnie przy takim zatrzymaniu pociągu zabił osoby w nim przebywające po nagle pociąg poruszający się z np 80km/h zatrzymuje się do 0
@Radaka: Nic by sie dzieciakowi nie stało, przyspieszenie od 0 do 100-120 km/h na dystansie kilku metrów nie jest jakoś specjalnie straszne, to o wiele mniejsze przeciążenia niz wypadek samochodem ze wszelkimi bajerami ratującymi życie przy "osiemdziesiątce" bo strefy zgniotu, odchylenie toru, poduszki itp.wyłuskują z otoczenia maks 2-2.5m na wytracenie tej prędkości. A wo gule zabranie tego dzieciaka to praktycznie jedyna szansa, by go uratować lub ewentualnie położyć sie z nim
@obk: tylko że nie było by to przyspieszenie na dystansie kilku metrów , na dzieciaka zadziałała by zewnętrzna siła która rozpędziła by go natychmiast od 0 do 100km ta zewnętrzna silna bylby Superman z dziecka została by miazga, zobacz sobie odległość między pociągiem Supermanem a dzieciakiem a jaka miał w tym momencie szybkosc pociąg
@Radaka: Co ty pierdzielisz, przecież może złapać dzieciaka w punkcie wyhamowania do 0(zakładając ze supermen może zmieniać prędkość z dziesiątkami czy setkami G to jego zatrzymanie ma marginalny czynnik czasowy) i wtedy sie rozpędzać, uciekając w bok potrzebuje znacznie mniej dystansu niz odległość pociągu do dziecka, wzdłuż torów progresja punktu spotkania zwiększy dystans na uzyskanie prędkości równej pociągowi. Kurde, ludzie co jest z wami? Gdzie zniknęło logiczne myślenie? Jak ty, żeś
@Radaka: Zaczynasz pierdzielić by tylko popierdzielić, spójrz na obrazek zobaczże jest conajmniej 1.5 metra a hamowanie juz chwile trwa, wiec zakładając nawet tylko 2 m to przy odejściu po skosie w przód wystarcza jakieś 3 metry, by być poza zasięgiem(ucieczka za boczna krawędź), progresja punktu spotkania dla uśrednionej prędkości i z uwzględnieniem sinusa kata wektorów ruchu (dla założonego przyspieszenia punkt spotkania nie występuje) wtedy zwiększy dystans dla pociągu do ponad 4
obk - @Radaka: Zaczynasz pierdzielić by tylko popierdzielić, spójrz na obrazek zobacz...

źródło: Untitled

Pobierz
@obk: Nie znamy całego zajścia mamy zatrzymany obrazek w czasie który nie daje nam jasnych odpowiedzi czy dzieciak wbiegł od razu na tory gdy pociąg był w odległości od niego 1m czy jak wspominasz 1.5m, czy dzieciak z piłką nie czekał na pociąg kilka dni stojąc na torach, czy jednak supek zaczyna hamować pociąg od np 100m a dzieciak stoi i się patrzy wcześniejsze strony by rozwiały niejasności i całkiem możliwe
@Radaka: No #!$%@? ty to jednak jesteś frustratem co sie musi bezmyślnie #!$%@?ć robiąc z siebie błazna. W komentarzu wyżej pisałem wyraźnie, że na obrazku widać wyraźnie 1.5m(spych nie ma znaczenia, bo krawędź jest skośna i będzie"uciekała" przy ucieczce wiec liczy sie czoło, a spych to i tak 1m) a po odkształceniach czoła i odległości odłamków widać że trwa to minimum 0.5m, czyli NAJGORSZE możliwe założenie to 2m i właśnie tego
@obk: ja jestem frustratem ? chłopie zobacz ja się do mnie rzucasz :D ja na spokojnie Ci wyjaśniam jaka sytuacja może mieć miejsce i nawet ci przyznaje rację a ty toczysz pianę z pyska weź może się napij melisy i się uspokój trochę bo jeszcze wylewu dostaniesz czy coś
@Radaka: Nie, ty szukasz zaprzeczenia bez analizy szczegółów, a ja ci podaje ich analizę nawet z uwzględnieniem modelu lokomotywy i z konkretnymi wyliczeniami, a nie jak ty chlopskorozumowe banieluki.
@Radaka: Pozatym wszystko rozchodzi sie o twój pierwszy komentarz " No tutaj nie bardzo, szybkość, z jaką supek musiałby złapać i odciągnąć dzieciaka zanim pociąg w niego uderzy doprowadziła by do jego śmierci bo niczym by się to nie różniło od uderzenia pociągiem w dzieciaka" będący kompletnie nieprzemyślana i nieprzeanalizowana bzdura.
@Radaka: Pozatym profil pokazuje, że w sprawach nauk ścisłych lubisz głosić herezje jak np tu: "Mogą tłumaczyć, że w przyszłości doszli do takiej technologii, że takie wiatraki generują kilka razy więcej energii niż jest dostarczana z zewnątrz, coś jak pompa ciepłą ;)"
#!$%@?, #!$%@? tam z termodynamika, co nie? Pompa ciepła nie dostarcza energii z zewnątrz tylko ja magicznie tworzy z nicości, co nie? Energia którą oddaje wcale nie bierze sie
@Radaka: no i szukasz problemu znowu bezmyślnie jakiegoś #!$%@? zamiast zrobić szybka analizę, chyba że masz bana na Google, bo w 30s można znaleźć po obrazie resztę komiksu i wiedzieć ze znów pajacujesz i nie używasz mózgu.