Wpis z mikrobloga

Mireczki, podpowiedzcie trochę. Mam trochę ziemi, którą chcę spieniężyć. Dzialka rolna przeznaczona do zalesień(nibylas). Malutkim odcinkiem sąsiaduje z działką, na której już jest budowa. Prawdopodbnie to kwestia czasu kiedy będzie można ją przekształcić. Diałeczka w górach. Obok przechodzi gaz, są też linie wysokiego napięcia, o obsowiskach mowy nie ma, bo to na skale. Chcę ją dobrze sprzedać, bo wiem, że toporzadny, kawałek ziemi w zaciszu. Udać się do rzeczoznawcy, żeby mi wycenił ile to warte(tutaj się obawiam, że mi powie: chedożyć, to las cena niska, pora na cs)?

#nieruchomosci #dzialki #rzeczoznawca #sprzedaznieruchomosci
  • 6
@Tonawetnielogin: Jak chcesz dobrze sprzedać to czekaj aż tam będzie budowlana. Teraz to kot w worku. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie można się tam budować. A jak za rok znajdą tam gniazdo żaby szerokookiej zielonoporej krytycznie zagrożonej wyginięciem i zrobią użytek ekologiczny? Z perspektywy przyszłego kupującego zainteresowałbym się taką nieruchomością tylko jeśli cena byłaby atrakcyjna. W innym wypadku musze mieć w 100% jasny stan prawny. Już raz zrezygnowałem
gdy moja będzie przerobiona na budowlaną?


@Tonawetnielogin: Nie ma czegoś takiego jak automatycznie przerobienie na budowlaną. W sensie mogą ci uchwalić plan zagospodarowania gdzie rolę zmienią ci na budowlaną ale czekać na to to trochę gra w totka bo w większości gmin pokrycie planami jest małe a w dodatku do jest droga procedura. Poza tym jak uchwalą plan i sprzedasz w 5 lat to płacisz opłatę planistyczną więc mniej zarobisz.

Jak