Wpis z mikrobloga

Byłem u trenera personalnego na diagnostyce, bo mam problem z bolącym barkiem. Wszystko fajnie, wyszło że mam problem ze stabilnościa barku.

I trener proponuję pakiet 8 treningow płatnych z góry aby to naprawić. I pytanie czy to nie jest za dużo, czy nie wystarczyłby plan treningowy z rehabami itp? Co myślicie?
#silownia #mikrokoksy
  • 14
  • Odpowiedz
@stassiek02:

Ja Ci zrobie w 1 trening za 1/2 ceny stabilność tego barku, zalecenia na przyszłosć i rozpiskę co z tym robić i prawdpodobnie lepiej niż ten gościu

  • Odpowiedz
@stassiek02: jak słyszysz tego typu tezy to pytaj, aż się chłop zacznie mieszać. Śmierdzi to trochę scamem. Dlaczego 8 treningów a nie np 5? Bark niestabilny? jak? w jakiej płaszczyźnie, jakiej funkcji, którym ruchu? z czego to wynika? które mięśnie jego zdaniem są osłabione? To na pewno kwestia braku stabilności barku, czy specyficznego zadania ruchowego który był "screeningiem" a nie mogłeś poprawnie wykonać, bo nie robiłeś go wcześniej?

Tak jak @
  • Odpowiedz
@bdm_bq: w 4-5 treningów to już chyba jakis totalnie kryzysowy przypadek zaawansowanej osoby po wielu kontuzjach i z jakimiś fuckupami. Choć w takim przypadku zazwyczaj lepiej zrobić jakiś co-work ortopeda/fizjo/trener
  • Odpowiedz
@Kasahara: ogólnie to tak, chociaż często zdarzają się osoby które są przestraszone urazu bólu czy "dysfunkcji" na tyle, że nie chcą same wykonywać zaleceń tylko robić treningi z trenerem. Dla mnie diagnoza "niestabilny bark" to ten sam typ diagnozy co "słaba tylna taśma", "przykruczony pośladek", albo "brak stabilizacji centralnej". To jak z horoskopami, stawianie tezy do której pasuje większość objawów u większości osób ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@bdm_bq: Miałem akurat ciekawą dyskusje ze znajomą w tym temacie. Sprawa ma się też tak, że często jest to przypadek, gdzie najpierw ortopeda kogoś nastraszył, fizjoterapeuta również stworzył kolejny problem "O Panie, to trzeba 100 wizyt i uważać później" i ludzie są faktycznie sparaliżowane strachem, że "zrobią coś źle" gdzie właściwie jeśli mówimy o jakiś drillach, prostych prerehab cwiczeniach no to zrobienie ich nawet "źle" będzie lepsze niz ich nie robienie
  • Odpowiedz